سینماشهرداری و شورای شهر تهرانهنری

افتتاح پردیس سینمایی در منطقه یک تهران بعد ازکرونا

آیپت چنل: سالن سینماپردیس سینمایی «شمیران» به زودی و با عبور از بحران کرونا و امکان فعالیت سالن‌های سینمایی، در تهران افتتاح می‌شود.

سید حمید موسوی شهردار منطقه ۱ تهران

سرمایه گذاری و توسعه مراکز تفریحی، گردشگری و خدماتی به خصوص سالن های سینمایی و نمایشی و تغییر آن از بخش سرمایه گذاری مسکن مهمترین اقدام و رویکرد جدید مدیریت شهری منطقه یک در شمال تهران در سال جاری است.

سید حمید موسوی شهردار این منطقه در افتتاحیه پردیس سینمایی شمیران سنتر با بیان مطلب فوق گفت: جمعیت فعلی منطقه یک بسیار بیشتر از جمعیت پیش بینی شده در طرح تفصیلی است و این نشانگر کمبود سرانه های فرهنگی است بر همین اساس می طلبد مدیریت شهری، ساخت و سازهای مسکونی را به حداقل و سرمایه گذاری در بخش گردشگری و خدماتی را توسعه دهد.

موسوی اظهار داشت : تعداد سالن های سینمایی منطقه یک محدود و برخی از آن ها فرسوده بودند که در این دوره، مدیریت شهری منطقه اقدام به نوسازی آنها نمود که در صدد توسعه فضاهای فرهنگی، اقامتی و سالن های روباز نمایشی نیز در منطقه یک هستیم.

وی با اشاره به شروع حرکت خوب فرهنگی در منطقه یک گفت: منطقه یک به دنبال توسعه قلمرو عمومی شهر و جذب سرمایه گذار است تا بتوانیم با توجه به ویژگی این منطقه، بخش های گردشگری مذهبی، سلامت و درمان، فرهنگی و تاریخی و… را در برنامه توسعه داشته باشیم.

وی همچنین توسعه تفرجگاه ها در شمال تهران را ایجاد لبه شفاف در حریم شهر و حفظ حریم از دست سودجویان دانست.

شهردار منطقه یک شمیران سنتر را مجموعه ایی مناسب برای همه اقشار جامعه عنوان کرد و افزود: مناسب سازی حرکتی برای کم توانان جسمی و حرکتی، ایجاد فضاهای سبز در بخش های مختلف مجموعه، وجود ۵ سالن با ظرفیت ۲۰ تا بیش از ۱۰۰ نفر جهت استفاده طیف های مختلف جامعه، از ویژگی های این مجموعه است.

موسوی تصریح کرد: توزیع کاربری ها در تهران به صورتی است که فضاهای تفریحی در دل محلات شکل می گیرد و خود به خود آرامش محلی را به مخاطره می اندازد لذا سازندگان باید به آرامش محلی و فضاهای حرکتی پیرامونی توجه کنند تا نقاط قوت زیر سوال نرود.

ویژگی های پروژه

پردیس سینمایی «شمیران» با ظرفیت ۵ سالن به زودی توسط گروه سینمایی هنر شهر آفتاب در منطقه یک پایتخت به بهره برداری می رسد.

این پردیس دارای سالن سبز با ظرفیت ۳۸ صندلی، سالن آبی با ۴۹ صندلی، سالن نارنجی با ظرفیت ۶۱ صندلی، سالن قرمز با ۱۵۴ صندلی و سالن وی آی پی با ظرفیت ۳۳ صندلی است.

سالن های این پردیس از پروژکتورهای لیزری فول اچ دی و سیستم صوتی دالبی بهره‌مند هستند. همچنین محیط این سینما برای استفاده توان‌خواهان مناسب‌سازی شده و از دیگر ویژگی‌های آن توجه به معماری و طراحی داخلی هنری و استفاده از فضای سبز ویژه در لابی است.

پردیس سینمایی «شمیران» در منطقه اقدسیه تهران، بزرگراه ارتش در طبقه چهارم مجموعه شمیران سنتر واقع شده است.

انتشار خبر: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن