نهاد کتابخانه های عمومی کشور

نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیشترین رسالت را در عمق بخشی به فرهنگ دارد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد:

آیپت چنل: نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در دیدار با اعضا ستاد برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی اظهار داشت: کتاب از جمله مقوله های فرهنگ ساز است لذا نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیشترین رسالت را در عمق بخشی به فرهنگ دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه جمعی از کتابداران و اعضا ستاد برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی روز دوشنبه ۱۹ خرداد ماه با حجت الاسلام والمسلمین نکونام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد  دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات کتابخانه های عمومی به تشریح منابع و شیوه برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تلاشهای صورت گرفته توسط کتابداران و اعضا این ستاد جهت برگزاری شایسته این جشنواره در شرایط شیوع ویروس کرونا پرداخت.

سپس نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد ضمن ارزشمند خواندن جشنواره کتابخوانی رضوی بیان داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی کار زیبا و ارزشمند و حرکت مبارکی است که در استان و کشور چند سالی است آغاز شده و خوشبختانه ادامه دارد و استقبال بسیار زیاد از این جشنواره نشان می دهد مردم آماده استقبال از کارهای خوب و ارزشی هستند.

وی افزود: ما در شرایط کرونا هستیم که این شرایط اقتضائات خود را دارد و از جمله اقتضائات آن این است که دست روی دست نگذاریم و با استفاده از فضای مجازی رسالت خود را انجام دهیم.

نکونام به انجام برنامه های مختلف کتاب محور توسط کتابخانه های عمومی اشاره و اذعان داشت: حرکت نهاد کتابخانه ها به سوی ترویج فرهنگ نماز، عفاف و حجاب، ایثار و شهادت، توجه به مناطق کم برخوردار و مناطق عشایر نشین نشان می دهد که مجموعه، مجموعه فعالی است که با انگیزه کار و تلاش می کند و این تلاش، تلاشی قابل تقدیر و ستایش است ولی  برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه جای تقدیر دارد، همه کارهای نهاد جای خودش ارزشمند است اما جشنواره کتابخوانی رضوی به دلیل پیوند عمیقش به معرفی منش و سیره آقا علی بن موسی الرضا(ع) و در سایه این امام بزرگوار معرفی دیگر ائمه اطهار(ع) به افکار عمومی و افزایش اقبال به کتاب و کتابخوانی در جایگاه بسیار والایی قرار دارد و برگزاری جشنواره هایی این چنین از جمله اقداماتی است که جامعه بدان نیازمند است.

وی افزود: کار فرهنگی حدِ یقف ندارد و نباید به کارهای انجام شده قانع باشیم و آن را کافی بدانیم، فرهنگ در ظرف دین، وحی، انسان و جهانِ پیرامون آن چنان گسترده است که هر چقدر در این خصوص کار شود به مثابه قطره ای از دریاست؛ کار فرهنگی خستگی ناپذیر است و یأس و سستی در آن معنا ندارد، کتاب از جمله مقوله های فرهنگ ساز است و لذا نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیشترین رسالت را در عمق بخشی به فرهنگ دارد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: نوآوری و خلاقیت در ارتباط دادن جامعه و کتاب مهم است و باید به نوآوران در این عرصه بها دهیم و از ذهن خلاق جامعه جهت رشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم و با راهکارهای نو زمینه انس افراد با کتاب و کتابخوانی را بیش از پیش فراهم آوریم.

وی ادامه داد: یکی از آرزوهای بلند مقام معظم رهبری(مدظله العالی)ارتباط عمیق آحاد مردم با کتاب است و ان شاء الله حاصل زحمات تمامی تلاشگران عرصه کتاب و کتابخوانی تحقق آمال حضرت آقا(مدظله العالی) باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن