نهاد کتابخانه های عمومی کشور

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام با استاندار

با هدف پیشبرد برنامه های فرهنگی انجام شد؛

آیپت چنل: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی و پیشبرد برنامه های فرهنگی، با استاندار ایلام دیدار و گفتگو گرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی، پیشبرد برنامه فرهنگی مرتبط با توسعه کتابخوانی و همچنین پیگیری ایجاد تغییرات در ساختار سازمانی انجمن کتابخانه های استان، با استاندار ایلام دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام، ضمن تقدیر از پیگیری های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور نظر مساعدی به مدیریت کتابخانه های استان دارد و ما هم در حوزه استانداری برای موفقیت و پیشبرد اهداف این مجموعه از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.

در ادامه این دیدار، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با تقدیر از حسن اعتماد استاندار، گفت: سعی می کنم با تمام وجود امور محوله را در راستای اهداف کتابخانه های عمومی و توسعه فرهنگ کتابخوانی به سرانجام برسانم و بسیار امید دارم که با کمک استاندار و مجموعه همکاران نهاد کتابخانه های عمومی کشور به اهداف متعالی این نهاد فرهنگی دست پیدا کنیم.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد تغییر در اعضای حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: امید است افرادی که دغدغه فرهنگی داشته و  در بطن جامعه تاثیر گذاری بیشتری دارند، با حضور در این انجمن به عنوان افراد حقیقی بتوانند تاثیر ملموس تری در اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

حیدری در ادامه سخنان خود با یادآوری مشکلات و مسائل کتابخانه های عمومی استان، بیان کرد: با توجه به در پیش بودن جلسات شورای های برنامه ریزی در سطح شهرستان ها، تصویب اعتبار مناسب در حوزه تملک دارایی ها جهت تعمیر و تجهیز این مراکز ضرورت دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی کتابداران به عنوان سربازان خط مقدم جبهه های فرهنگی، از استاندار محترم تقاضا داریم جهت ایجاد تغییرات در قانون اداره کتابخانه های عمومی با هدف ایجاد منابع درآمدی و بودجه پایدار با وزارت کشور و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی رایزنی لازم را بعمل آورند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن