نهاد کتابخانه های عمومی کشور

شمارش معکوس برای افتتاح بزرگ ترین مرکز فرهنگی شهر مادوان آغاز شد

با خرید تجهیزات کتابخانه ای؛

آیپت چنل: با خرید تجهیزات کتابخانه ای شمارش معکوس برای افتتاح بزرگ ترین مرکز فرهنگی شهر مادوان، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی شهر مادوان در تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: ساختمان کتابخانه عمومی برکت حضرت ولی عصر(عج) با زیربنای ۱۲۰۸ مترمربع پس از وقفه ای چند ساله با پیگیری و با کمک بنیاد برکت تکمیل شد و آماده بهره برداری است.

وی تصریح کرد: این مجموعه بزرگ در دوطبقه، شامل سالن های مطالعه و بخش های مختلف کتابخانه ای با هدف افزایش سرانه مطالعه و ترویج کتاب و کتابخوانی و مقابله با معضلات حاشیه نشینی شهر، با اعتباری بالغ بر۳۰ میلیارد ریال به زودی افتتاح خواهد شد.

یاسر رحیمیان  ضمن تقدیر از حمایت استانداری استان اظهار داشت: سال گذشته ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تجهیزات از محل اعتبار طرح های حاشیه نشینی استانداری خریداری شد و امسال هم مبلغ ۷۳۰  میلیون ریال اعتبار از همین محل برای مابقی تجهیزات هزینه شد.

وی با تقدیر ویژه از سردار حمید خرمدل، فرمانده سپاه فتح استان؛ مصطفی مثنوی، معاون هماهنگی سپاه فتح و ناصر صالحی، رئیس بسیج سازندگی در سپاه استان، گفت: بی شک همکاری بی شائبه سپاه و بسیج سازندگی برای رفع مشکلات و معضلات حاشیه نشینی شهر مادوان برای تسریع روند تکمیل ساختمان این کتابخانه عمومی قابل تقدیر است.

رحیمیان در پایان افزود: شهر مادوان از شهرهای حاشیه ای شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت بالغ بر۲۰ هزار نفر با مشکلات و معضلات حاشیه نشینی مواجه است. ساخت کتابخانه عمومی یکی از مطالبات مردم این شهر بود که به حمدالله پروژه ساختمان این کتابخانه تکمیل و ان شاء الله با مجوز نهاد کتابخانه های عمومی کشور به زودی افتتاح می شود. امیدواریم با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با هدف رفع ناهنجاری های ناشی از حاشیه نشینی بتوانیم از این مکان به عنوان یک مرکز فرهنگی و اجتماعی، استفاده کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن