ورزشی

طهماسبی: نیازمند نگاه ویژه به مقوله دیپلماسی ورزشی هستیم/ واژه دیپلماسی ورزشی باید وارد ادبیات دولتمردان ایران شود

آیپت چنل: مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان با تاکید براینکه واژه دیپلماسی ورزشی باید وارد ادبیات دولتمردان ایران شود، اظهار داشت : این موضوع یک مقوله مهم فراموش شده است وبرای نهادینه کردن این مهم باید مرحله به مرحله به پیش برویم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فرشید طهماسبی، که در نشست حقوق بین‌الملل و ورزش حضور یافته بود، در خصوص برگزاری و اجرای آن اظهار داشت: این طرح با عنوان دیپلماسی ورزش برگزار و قصد داریم این پروژه را در زیرمقیاس‌های کوچکتر تداوم ببخشیم.

وی توضیح داد: یکی از این زیرمقیاس‌ها، حقوق بین‌الملل است که با وجود مشکلات و حاشیه‌های اخیر به ویژه در بحث قراردادها ،چالش‌هایی در حوزه بین‌الملل به وجود آورده و نیازمند نگاه ویژه‌ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

مدیر کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان در خصوص این پیش نیازها ،به حمایت‌های قانونی از سوی قوه قانون‌گذار در حوزه بین‌الملل اشاره کرد و در بخشی دیگر از سخنانش تخصیص بودجه از سوی دولت در خصوص این طرح را بسیار مهم دانست.

وی با بیان اینکه همه افراد ذینفع در نشست حقوق بین‌الملل و ورزش حضور داشتند توضیحاتی را در خصوص نخستین نشست ارائه کرد .

دکتر طهماسبی گفت: نشست نخست محرمانه و با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، وکلای ورزش در حوزه فدراسیون‌ها ، وزارت ورزش و سازمان‌های بین‌المللی برگزارشد که نتایج مطلوبی را در پی داشت.

او با اعلام این خبر که این نشست با کمک موسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران برگزارشد با مثبت خواندن نتایج این تعامل ،افزود :این موسسات علاوه براینکه ارتباط، همکاری ، هم افزایی و نفوذ خوبی دارند می توانند بستر مناسب را برای معرفی این ایده در محافل اجتماعی، سیاسی و دولتی فراهم کنند.

مدیر کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر تداوم این جلسات از برگزاری چنین نشستهایی با اصحاب رسانه خبرداد و گفت: پس از دستیابی به نتیجه در نهایت با شخص رییس‌جمهور دیدار ومبحث دیپلماسی ورزشی را طرح و دستاوردها را تبیین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم واژه دیپلماسی ورزشی را وارد ادبیات دولتمردان ایران کنیم اظهار داشت : از این مقوله به عنوان موضوعی مهم اما فراموش شده است که برای تحقق آن باید مرحله به مرحله به پیش رفت تا این مهم نهادینه شود.

دکتر طهماسبی در بخش دیگری از سخنانش به پیشنهادات نمایندگان مجلس از جمله آقای میرتاج‌الدینی درحوزه دیپلماسی ورزشی اشاره کرد که قرار است این موضوع در مجلس به بحث و تبادل نظر گذاشته شود‌.

وی تاکید کرد:از پیشنهادات و نقطه نظرات تمامی کارشناسان حقوقی ورزشی و وکلا ی حاضر اظهارنظرها و ایده‌های بهره گرفته خواهد شد تا انشالله در حوزه دیپلماسی ورزشی به نتایج خوبی دست پیداکنیم.

انتشار خبر: کوروش جم

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن