کانون پرورش فکری٬ کودکان و نوجوانان

کتاب «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» به دست خردسالان می‌رسد

با شعرهایی از ‍پیوند فرهادی؛

آیپت چنل: کتاب شعر «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» جدیدترین اثر ‍پیوند فرهادی برای خردسالان تا چندی دیگر از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار کتاب می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون، ‍پیوندی با اعلام این خبر گفت: «حلزون، آقای جامدادی، آمبولانس، بیب‌ بیب و… تنها چند عنوان از شعرهایی است که طی چند سال گردآوری کرده‌ام و به زودی با تصویرگری مریم یکتافر به دست خردسالان می‌رسد.»

این شاعر درباره‌ی ویژگی‌های کتاب «عروس کیه؟ دوماد کیه؟» عنوان کرد: «شعرهای این کتاب محاوره است و گردآوری آن‌ها بر اساس شناختی است که نسبت به مخاطب خردسال، نیازها و دغدغه‌های او کسب کرده‌ام. در این شعرها سعی کردم به طنز و شادی‌انگیزی مخصوص اشعار خردسالان توجه ویژه‌ای داشته باشم و ‍‍‍پیوندهای آوایی را به پیوندهای معنایی مطابق با سلیقه‌ی مخاطبم ترجیح دادم.»

این شاعر ادامه داد: «اغلب اشعار این کتاب در قالب مثنوی است. در انتخاب قافیه‌های آهنگین و جذاب، وسواس به خرج دادم و جایی که از دیگر قالب‌ها مثل چار‍پاره یا نیمایی استفاده کردم با آوردن قافیه‌های بیشتر برای تقویت موسیقی در شعر استفاده کرده‌ام.»

فرهادی در ‍پایان گفت: «از لحاظ محتوایی باید عنوان کنم دیدگاهم را به دنیای خردسال نزدیک کردم و با تکیه بر ویژگی حیوانات و جانوران ضمن ایجاد جذابیت در اثر، تاکیدم را بر آموزش غیر مستقیم مهارت‌‌های زندگی گذاشتم.»

یادآوری می‌شود این اثر مناسب گروه سنی بالای ۴ سال است و تا چندی دیگر بر ‍پیش‌خوان کتاب‌فروشی‌ها قرار می‌گیرد.

انتشار خبر: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن