ورزشی

احتمال از سرگیری مسابقات دوچرخه‌سواری از پنجم تیرماه

آیپت چنل: رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری از احتمال از سرگیری مسابقات دوچرخه‌سواری با موافقت وزارت ورزش و جوانان از پنجم تیر ماه خبر داد و گفت: رقابت‌های لیگ برتر را در تمامی ماده‌ها برگزار می‌کنیم.

خسرو قمری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان از ما خواست تا مسابقات پیش‌رو را اعلام کنیم بنابراین پیشنهاد دادیم تا از پنجم تیرماه رقابت‌های دوچرخه‌سواری  آغاز شود. در صورت موافقت وزارت ورزش یک هفته یا ۱۰ روز باید فرصت داشته باشیم تا بتوانیم زمینه برگزاری این مسابقات را فراهم سازیم.

وی افزود: اولویت اول مسابقات لیگ را در نظر گرفتیم چرا که براساس پروتکل بهداشتی برپایی این مسابقات مشکلی ندارد. باید در خصوص خوابگاه و رستوران با باشگاه‌ها صحبت کنیم. هر باشگاهی باید از جمع شدن در یک فضای متمرکز خودداری کند و خوابگاه را در اختیار آنان می‌گذاریم. برخی از باشگاه‌ها چون خود هزینه را پرداخت می‌کنند باید از هتل و خوابگاه‌های دیگر استفاده کنند تا پراکندگی جمعیت در فضای مسابقات وجود داشته است.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری ادامه داد: در زمان مسابقه هم تلاش بر این است تا فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود. هر چند زمانی که ورزشکاران  بر روی دوچرخه هستند، خواسته یا ناخواسته فاصله‌ها را رعایت می‌کنند. مسابقات لیگ در رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان در تمامی ماده‌ها و در بخش زنان و مردان به طور فشرده برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین برخی از شهرها باید بتوانند میزبانی مسابقات لیگ را برعهده بگیرند. مسابقات استعدادیابی را پس از مسابقات لیگ برگزار می‌کنیم و در شهریور ماه هم مسابقات قهرمانی کشوری را برپا خواهیم کرد. باید زمان دقیق این مسابقات را مشخص کنیم و پس از برگزاری نتایج را به فدراسون جهانی بفرستیم  و همین امر برای ما یک امتیاز محسوب می‌شود.

قمری یادآور شد: قرار بود که مسابقات جایزه بزرگ دوچرخه‌سواری در احمد آباد مستوفی اسلامشهر برگزار شود اما بدلیل قرمز بودن وضعیت کرونا در این شهرستان و بر طبق اعلام بخشداری این رقابت‌ها لغو شد و تا سفید شدن وضعیت این مسابقات برگزار نمی‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن