ارتباطات و فناوری اطلاعات

تفاهم‌نامه به کارگیری فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌ها امضا شد

با حضور حسین نعمتی، امیر ناظمی و سید احمد محیط طباطبائی؛

آیپت چنل: در راستای تقویت فعالیت‌های مشترک و باهدف کمک به استفاده از فناوری‌های نوین اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌های کشور، تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای میان شرکت ملی پست، سازمان فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه‌های ایران منعقد شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، در حاشیه جلسه‌ای که به همین منظور در موزه ارتباطات با حضور امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، سید احمد محیط طباطبائی رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران و حسن عمیدی مدیر موزه ارتباطات برگزار شد، حسین نعمتی معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست اظهار امیدواری کرد که این کار بتواند کمک خوبی برای وصل کردن گذشته به آینده باشد.

وی بابیان اینکه این فصل مشترکی است میان سه نهاد باهدف ارتقا سطح آموزش و پیشبرد اهداف فرهنگی گفت: به خاطر دیدگاه‌های خوبی که در این زمینه از سوی طرفه‌ای این تفاهم‌نامه وجود دارد، من این همکاری را به فال نیک می‌گیرم.

نعمتی با یادآوری حمایت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از این اقدام افزود: امیدواریم چنین همکاری‌هایی موجب شود بتوانیم در انتقال دستاوردهای گذشته به آیندگان به بهترین شکل عمل کنیم.

امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تغییر ماهیت ارتباطات اجتماعی گفت: باید به این اتفاق به‌عنوان یک فرصت نگاه کرد و استفاده از فناوری‌های ارتباطی ازجمله در حوزه فرهنگ و هنر و موزه‌ها را افزایش دهیم.

وی بابیان اینکه از طریق این تفاهم‌نامه یک یادگار از شرایط امروز باقی خواهد ماند خاطرنشان کرد: در شرایط شیوع این ویروس، از راه گسترش استفاده از فناوری، شمولیت افرادی که امکان بازدید از موزه‌ها را پیداکرده‌اند افزایش‌یافته است.

ناظمی افزود: در ایام عید ۵۰ هزار مخاطب به‌وسیله تورهای مجازی از موزه‌ها بازدید کردند و این مدیون هم‌افزایی میان بخش‌های مختلف بود که با فراهم کردن امکان دسترسی مجازی به موزه‌ها ممکن شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تشریح اهمیت زیرساخت‌های ارتباطی، اظهار امیدواری کرد: این تفاهم‌نامه بتواند در کنار گسترش زیرساخت و فیبر نوری، باعث افزایش هرچه بیشتر تعداد علاقه‌مندانی باشد که از موزه‌های کشور بازدید می‌کنند.

سید احمد محیط طباطبائی رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران نیز با استقبال ازاین‌گونه اقدامات در حوزه فعالیت موزه‌ها گفت: ارتباطات همواره مهم‌ترین نشانه از وقوع تحولات در جامعه بوده و تاریخ سیاسی و اجتماعی در هرکجا با تحولات آن جامعه در حوزه ارتباطات و فناوری‌های مربوط به آن گره‌خورده است.

وی با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تحولات ارتباطی این دوران افزود: اهمیت تفاهم‌نامه‌ها از تأثیری که در آینده می‌گذارند مشخص می‌شود و امیدوارم این تفاهم‌نامه سرآغاز فصل تازه‌ای در ارتباط میان مردم و موزه‌ها باشد.

پس از امضای متن تفاهم‌نامه، امضاکنندگان و حاضرین از مدرسه فناوری و ایستگاه‌های آموزش کودکان و نوجوانان که برای بهره‌برداری از فناوری‌های نوین در حوزه میراث فرهنگی و موزه‌ها در محل موزه ارتباطات راه‌اندازی شد، بازدید کردند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن