ايران و جهان

شورای امنیت ملی آمریکا از ادعاهای آژانس علیه ایران حمایت کرد

در حساب توئیتری،

آیپت چنل: شورای امنیت ملی آمریکا از ادعاهای مطرح شده از سوی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران استقبال کرد و خواستار مقابله با ایران شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای امنیت ملی آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر از ادعاهای مطرح شده از سوی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران استقبال کرد.

در این ارتباط، شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که واشنگتن از درخواست رافائل گروسی از ایران برای همکاری فوری و کامل با آژانس بین‌المللی حمایت می‌کند.

این شورا همچنین مدعی شد: جهان باید در مقابل بی اعتنایی آشکار ایران به آژانس ایستادگی کند. هیچ کشوری تا کنون این گونه مانع دسترسی به درخواست‌های (بازرسی) تحت پروتکل‌های الحاقی نشده است.

این ادعاهای شورای امنیت ملی آمریکا پس از ادعاهای روز گذشته مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت می‌گیرد که در آن ایران را به عدم همکاری متهم کرده بود.

ادعای گروسی در حالی مطرح می‌شود که پیشتر، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد نشست روز جاری شورای حکام و تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه ضد ایرانی، گفت: امیدواریم اینگونه نشود. این ادعاها بر اساس اطلاعات جاسوسی اسرائیل است که بر اسناد قدیم استوار شده است.

موسوی با تاکید بر اینکه اسناد آژانس باید متقن باشد، تاکید کرد: ما این اقدام آژانس را قابل قبول نمی‌دانیم و این موضوع را اعلام کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: همکاری ما با آژانس به رغم کاهش محدودیت ادامه داشته و اگر آژانس این رویه را ادامه دهد، همکاری ما دستخوش تغییر خواهد شد. آژانس نباید زیر فشار آمریکا و رژیم اسرائیل تصمیم غیرسازنده ای بگیرد؛ آنها حدس خواهند زد که اگر تصمیم اشتباهی بگیرند، جمهوری اسلامی ایران برخورد قاطعی خواهد داشت.

کد خبر
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن