حوزه هنریکانال نشست خبری

قره‌داغی: غرفه مجازی با ۲۰۰۰ اثر از تازه‌ترین آثار سوره مهر راه‌اندازی شد

نشست خبری رونمایی از غرفه مجازی انتشارات سوره مهر برپا شد

آیپت جنل: مدیرعامل انتشارات سوره مهر ضمن رونمایی از غرفه مجازی این انتشارات، گفت: با ۲۰۰۰ اثر از تازه‌ترین آثار سوره مهر در این نمایشگاه حاضر هستیم و آماده همکاری با دیگر ناشران برای برپایی این شیوه نمایشگاه کتاب به‌صورت وسیع‌تر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست خبری رونمایی از غرفه مجازی انتشارات سوره مهر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با عنوان «انتهای راهروی ۲۷» صبح امروز در دفتر مرکزی این انتشارات با حضور عبدالحمید قره‌داغی مدیر انتشارات سوره مهر، امین نادری مدیر سوره مهر الکترونیک و جمعی از اصحاب رسانه برپا شد.

عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر در ابتدای این نشست گفت: در سال جاری از اواخر اسفندماه متوجه شدیم بهترین روز‌های کاری ما، یعنی برپایی غرفه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، محقق نمی‌شود و اگر محقق شود هم از اردیبهشت‌ماه به ماه دیگری موکول می‌شود. به این ترتیب تصمیم گرفتیم تا به نوعی فضای نمایشگاه را برای علاقه‌مندان فراهم کنیم. گرچه ما تا به امسال مخاطبان خود را حتی در دوران کرونا حفظ کردیم.

وی افزود: اولین قدم ما در برپایی غرفه مجازی، طراحی سه بعدی آن با فضایی شبیه به غرفه واقعی است که مخاطب می‌تواند در آن کتاب‌ها را طبق دسته‌بندی‌ها بیابد و قیمت‌هایش را ببیند و انتخاب کند.

قره‌داغی ادامه داد: نکته دیگر که هر ساله برای مخاطبان ما جذاب بود دیدار با نویسندگان در غرفه بود که امسال نیز هر شب با یک نویسنده این دیدار به صورت ویدئویی در همین سایت پخش می‌شود. همچنین جشن امضا را به‌صورت روزانه خواهیم داشت و طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی از قبل اعلام می‌کنیم و هرکس در آن روز آن کتاب را تهیه کند برایش با امضا ارسال می‌کنیم.

مدیر انتشارات سوره مهر با اشاره به طرح‌های تشویقی در این رویداد گفت: علاقه‌مندانی که در این رویداد از غرفه سوره مهر خرید کنند از تخفیف ۲۵ درصدی برخوردار می‌شوند. همچنین ارسال رایگان برای جای جای کشور با رعایت اصول بهداشتی خواهیم داشت.

قره‌داغی با اشاره به مشکلاتی که کرونا برای بازار نشر ایجاد کرده است گفت: هدف ما در برپایی نمایشگاه مجازی این است که تهدید کرونا را به فرصتی سازنده برای خود و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی تبدیل کنیم. به این ترتیب تجربه‌ای موفق را رقم می‌زنیم و از دستاوردهای آن برای فعالیت‌های آینده خود استفاده می‌کنیم.

وی افزود: با ۲۰۰۰ اثر از تازه‌ترین آثار سوره مهر در این نمایشگاه حاضر هستیم و آماده همکاری با دیگر ناشران برای برپایی این شیوه نمایشگاه کتاب به صورت وسیع‌تر هستیم. این نمونه نمایشگاهی که ما برای کتاب در حال برپایی داریم تاکنون در کشور انجام نشده است.

قره‌داغی ادامه داد: به لحاظ زیرساخت‌های اینترنتی سعی کردیم تا بهترین شرایط و بستر اینترنتی را انتخاب کردیم و از بهترین سرویس دهنده‌های اینترنتی استفاده کردیم.

وی در مورد فعالیت رسمی دامنه غرفه مجازی سوره مهر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امروز از ساعت ۱۵ سایت کار خود را رسما آغاز خواهد کرد. هم اکنون هم سایت فعال است اما همچنان در حال بررسی برای بهترین عملکرد آن هستیم.

قره‌داغی در پایان گفت: غرفه مجازی سوره مهر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۵ خردادماه تا ۸ تیرماه برگزار می‌شود.

نادری: ارائه سه بعدی غرفه مجازی سوره مهر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

امین نادری مدیر سوره مهر الکترونیک هم در این نشست با ارائه توضیحاتی در خصوص طراحی‌های انجام شده در این غرفه مجازی گفت: سعی داشتیم فضای سه بعدی غرفه از سر در آن در نمایشگاه گرفته تا جزئیات داخل طراحی و ارائه کنیم. همچنین مکانی برای دیدار با نویسندگان که ویدئوهای آنها را در این سایت و آپارات سوره مهر قرار می‌دهیم طراحی کرده‌ایم تا مخاطبان سوره مهر امسال نیز از این موقعیت به شیوه‌ای دیگر بهره ببرند.

نادری افزود: در قفسه‌های داخلی غرفه هم بر اساس دسته‌بندی‌های کتاب‌ها، مخاطبان می‌توانند آثار مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند.

وی ادامه داد: مخاطبان برای خرید هر اثر هم می‌توانند با وارد کردن شماره موبایل خود به راحتی به درگاه پرداخت متصل شوند و نیازی به وارد کردن ایمیل و ثبت‌نام در سایت ندارند.

مدیر سوره مهر الکترونیک در ادامه با اشاره به دسترسی‌های راحت مخاطبان به آثار مورد نظر خود گفت: برای همه آثار موجود در نمایشگاه مکان‌های مشخصی طراحی شده است. به عنوان مثال کتاب‌های ترجمه ما در بخش بین‌الملل قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند از این بخش آثار ترجمه را خریداری کنند.

نادری در پایان گفت: بخشی به عنوان خرید آسان قرار داده‌ایم تا در صورتی که مخاطبی صبر و حوصله برای گشت و گذار در غرفه مجازی را نداشت، بتواند از این میانبر استفاده کند و سرعت خود در خرید را افزایش دهد.

گفتنی است غرفه مجازی انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران با عنوان «انتهای راهروی ۲۷» از ساعت ۱۵ امروز برای بازدید عموم فعال می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این غرفه با مراجعه به سایت http://27.sooremehr.ir/  از آثار این نمایشگاه دیدن کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن