حوادث و بلایا

چهار نفر در سد زاینده‌رود غرق شدند

آیپت چنل: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از غرق شدن و جان باختن چهار نفر در عصر سه‌شنبه در سد زاینده‌رود در غرب اصفهان خبر داد و گفت: این چهار نفر از اتباع افغانستان بودند.

منصور شیشه‌فروش روز  سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این چهار نفر شامل سه زن و یک مرد بودند که به محل سد زاینده‌رود رفته بودند و ابتدا یکی از آنها وارد آب و دچار غرق شدگی شد و سپس سایر افراد یکی یکی برای نجات دیگران داخل آب رفتند و غرق شدند.

وی با بیان اینکه سن این افراد بین ۲۰ تا ۵۰ سال است، افزود: جنازه این چهار نفر پیدا شده و از آب بیرون آورده شده است.

شیشه فروش با تاکید بر اینکه شنا و آب تنی در منابع آبی یعنی رودخانه‌ها، سدهای مخزنی و استخرهای ذخیره آب و کشاورزی مطلقا ممنوع است، گفت: هفته گذشته نیز یک نفر در سد حنا در شهرستان سمیرم غرق شد و حادثه امروز، چهارمین مورد غرق شدگی در سدهای استان اصفهان است.

وی با اشاره به اینکه سدهای مخزنی محل ایمنی برای شنا کردن نیست، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۲۱ نفر در منابع آبی استان اصفهان بر اثر غرق شدگی، جان خود را از دست دادند.

شیشه فروش همچنین از اطفای حریق در حدود هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع از مراتع منطقه حنا در شهرستان سمیرم در عصر امروز سه شنبه خبر داد و دلیل آن را خطای انسان خواند.

از ابتدای فروردین تا کنون که سه ماه از سال ۹۹ می‌گذرد ۳۱ مورد حادثه غرق شدگی در استان اصفهان گزارش شده است که ۲۱ نفر بر اثر آن جان خود را از دست دادند.

سال گذشته بر اساس آمار پزشکی قانونی اصفهان، ۹۳ نفر (شامل ۸۰ مرد و ۱۳ زن) بر اثر غرق‌شدگی در این استان جان خود را از دست دادند که نسبت به سال ۹۷ حدود ۷۸ درصد افزایش یافت.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن