بين الملل

کارد به استخوان رسیده است/ می دانیم چگونه با اسرائیل بجنگیم

سیاستمداران و ژنرالهای اردنی:

آیپت چنل: سیاستمداران و ژنرالهای اردنی بر اتخاذ اقدامات کوبنده علیه رژیم صهیونیستی در صورت الحاق دره رود اردن و کرانه باختری تاکید کردند.

به گزارش کانال تلویزیونی رادیویی خبری ایران٬ القدس العربی گزارش داد: هرچه به زمان اجرایی شدن طرح اسرائیل برای الحاق دره رود اردن و کرانه باختری نزدیکتر می شویم، نگرانی دولتمردان اردن بیشتر می شود. پس از اینکه معروف البخیت نخست وزیر اسبق به موضع گیری در این باره پرداخت، حالا ممدوح العبادی سیاستمداران و نماینده پارلمان اردن به بیان دیدگاه خود پرداخته است.

ممدوح العبادی امروز اعلام کرد: کارد به استخوان رسیده است و باید اقدامی علیه دشمن انجام شود که کمترین آن فراخواندن سفیر اردن از تل آویو و اخراج سفیر اسرائیل و تعلیق توافق گازی با اسرائیل به عنوان مقدمه ای برای لغو معاهده وادی عربه است. اوضاع در آستانه جنگ است زیرا شرایط به این سمت پیش می رود.

القدس العربی نوشت: همزمان طاهر المصری نخست وزیر اسبق اردن هم درباره تحرکات اسرائیل که اردن و منطقه و کشورهای همجوار به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس را هدف قرار می دهد، هشدار داد و طرح الحاق دره رودن اردن و کرانه باختری را خطری واقعی برای اردن و اعراب دانست.

این رسانه نوشت: قبل از آن عبدالله دوم پادشاه اردن شخصا درباره برخورد با اسرائیلی ها در صورت الحاق دره رود اردن و کرانه باختری هشدار داده بود. همچنین ژنرال های نظامی اردنی از جمله خالد الصرایره رئیس اسبق ستاد ارتش اردن هم تصریح کرد:« اردن به اسرائیل اجازه توسعه طلبی و الحاق دره رود اردن را نخواهد داد.  اردن قوی و گزینه های زیادی در برابر اشغالگران داریم. اردنی ها می دانند که چگونه با ارتش اسرائیل بجنگند و اردن شیوه های جنگی خود را دارد».

این در حالی است که قبلا یک روزنامه نگار و تحلیلگر صهیونیست، در راستای شیوه زورگویانه و تحریک آمیز رژیم صهیونیستی، عبدالله دوم پادشاه اردن را تهدید کرده بود.

ایدی کوهن روزنامه نگار صهیونیست در توییتی ضمن به سخره گرفتن پادشاه اردن گفته بود: اگر عبدالله دوم پادشاه اردن به فکر جنگ با اسرائیل بیافتد، ظرف سه ساعت با دو تانک اردن را اشغال می کنیم و نظامیان ما در عبدون(محله ای در غرب امان و از مناطق مدرن که سفارت آمریکا هم در آن قرار دارد) نوشیدنی میل خواهند کرد!

گفتنی است که عبدالله دوم، پادشاه اردن در جریان دیدار با شماری از روزنامه‌نگاران  با اشاره به طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی، گفته بود: موضع اردن نسبت به مسأله فلسطین ثابت است.

وی بر حمایت کشورش از ملت فلسطین تأکید کرد و گفته بود که اردن در این باره با فلسطینی‌ها، طرف‌های عرب و بین‌المللی در ارتباط است.

پادشاه اردن همچنین ضمن محکوم کردن طرح الحاق کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی هم، اعلام کرده بود: اجرای این طرح بی‌پاسخ نمی‌ماند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن