صدا و سیماکانال تلویزیون

تهدید به توقف پخش ماهواره‌ای «آی‌فیلم»/دردسر بدهی ارزی ادامه دارد

معاونت برون‌مرزی خبر داد؛

آیپت چنل: دو ماهواره گالکسی ۱۹ و پاک‌ست به کانال انگلیسی شبکه «آی‌فیلم» هشدار داده‌اند برای جلوگیری از قطعی آن تا جمعه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) بدهی خود را به این ماهواره‌ها پرداخت کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون‌مرزی سازمان صداوسیما، در حالی که گالکسی ۱۹ به شبکه پرس تی وی اخطار داده در صورت عدم پرداخت بدهی‌های قبلی، این شبکه را قطع می‌کند، دو ماهواره گالکسی ۱۹ و پاک ست به کانال انگلیسی آی فیلم هم هشدار دادند تا جمعه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) بدهی خود را به این ماهواره‌ها پرداخت کند. در غیر این صورت آی فیلم انگلیسی از هر دوی آن‌ها قطع می‌شود.

گالکسی ۱۹ به طور همزمان شبکه پرس تی وی را هم به قطع پخش در تاریخ یاد شده تهدید کرده است.

پیش از این شبکه الکوثر از ماهواره یوتل ست و کانال اردوی شبکه سحر از پاک ست قطع شده‌اند و رادیو دری معاونت برون مرزی هم امکان پخش خود از طریق موج اف ام را در افغانستان از دست داده است.

دلیل همه این قطعی‌ها تراکم بدهی ارزی تسویه نشده صداوسیما به پخش کننده‌های شبکه‌های برون مرزی رسانه ملی عنوان شده است که در روزهای گذشته از سوی چهره‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و … مورد اعتراض قرار گرفته است. همچنین بیش از ۱۱۰ تن از نمایندگان مجلس و فعالان فرهنگ و رسانه و اساتید دانشگاه‌ها در بیانیه‌ای از نهادهای تصمیم گیر و اجرایی در مورد تخصیص بودجه ارزی به صداوسیما خواسته‌اند تمهیدی برای رفع این معضل بیندیشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن