شهرداری و شورای شهر تهرانکانال نشست خبری

عقب ماندگی بودجه‌ای شهروند در ایام کرونا برطرف شد

مدیرعامل شهروند:

آیپت چنل: امراللهی در خصوص افزایش فروش در ایام شیوع کرونا گفت: در آن ایام حدود ۷۵۰ میلیارد تومان فروش داشتیم و تمام عقب ماندگی بودجه‌ای ما برطرف شود.

مهدی امراللهی مدیرعامل فروشگاه های شهروند پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه برا ساس برآوردهای آماری ۱۴ میلیون ۲۵۰ هزار مخاطب از اول اسفند تا ۱۵ اردیبهشت از این فروشگاه خرید داشته اند، گفت: این شرکت در دوران کرونا با وجود تعطیلی کارکنان دولت به مردم خدمات ارایه می دادند و ۳۷ نفر از پرسنل شهروند مبتلا به کرونا شدند که همگی بهبود یافتند.

وی با بیان اینکه شرکت فروشگاه های شهروند از ابتدای اسفند تا ۱۵ اردیبهشت تنها یک روز تعطیل بوده اند و بیشترین خدمت رسانی را به مردم داشته اند. یادآور شد: ۸.۵ میلیون متر مربع از فضاهای فروشگاهی دایما ضدعفونی شده است و ۴۰۰ هزار بسته ضدعفونی شدند و ۱.۲ میلیون دستکش به صورت رایگان میان مراجعین توزیع شد.

امراللهی ادامه داد: تا پیش از کرونا دو فروشگاه ۲۴ ساعته داشتیم که به ۸ فروشگاه تبدیل شده و در روز تولد شهروند یعنی ۲۶ اسفند توانستیم به فروش ۲۷ میلیارد تومانی برسیم.

مدیرعامل فروشگاه شهروند از تلاش این فروشگاه برای خالی نماندن قفسه های سخن گفت و ابراز داشت: جشنواره اخیر شهروند از ۲۶ خرداد شروع شده و تا دهم خرداد ادامه دارد و محور ما روی کالاهای اساسی است.

امراللهی با بیان اینکه رسالت شهروند تمرکز بر کالاهای اساسی است و تلاش می شود تا نسبت به تامین این کالاها و کاهش قیمت آن اقدام کنیم. گفت: برای مثال ماکارونی یکی از محصولاتی است که پر مصرف است و از این رو تلاش کردیم قیمت این محصول ۴۰ درصد کاهش داشته باشد.

وی افزود: بر روی قیمت تخم مرغ در این جشنواره، کاهش قیمت ۳۰ درصدی داریم و در حوزه گوشت قرمز هم کاهش قیمت داشته ایم و جلوی هرگونه افزایش قیمت را هم گرفته ایم.

وی با تاکید بر تلاش شهروند بر کاهش قیمت به کاهش قیمت مرغ اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا قیمت مرغ در حدود ۱۵ هزار و ۹۷۰ تومان برسد.

مدیرعامل فروشگاه های شهروند در خصوص قیمت چای هم افزود: قیمت چای هم حدود ۵۰ درصد کاهش قیمت خواهد داشت. همچنین شوینده تا ۲۵ درصد و کاهش داشته و قیمت لبنیات از ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است، و پایین ترین نرخ میان فروشگاههای زنجیره‌ای را دارند که تا ۲۰ درصد کاهش قیمت دارند.

وی درخصوص عرضه محصولات لوزام خانگی خارجی در این فروشگاه گفت: بسیاری از لوزام خانگی خارجی مستندات واردات قانونی نداشتند و از همین رو با چند تولید کننده داخلی قرارداد بستیم که برندهای معتبری هستند و به تدریج به چرخه توزیع وارد می شوند.

وی در خصوص فروش یکی از فروشگاه های شهروند نیز توضیح داد: هرچند ما با فروش این فروشگاه مخالف بودیم اما سازمان املاک قصد فروش را داشت که خوشبختانه شهردار تهران با این امر مخالفت کردند.

امراللهی با اشاره به اینکه برای سال گذشته ۲,۱۵۰ میلیارد تومان فروش را در نظر گرفته بودیم اما ۲,۳۵۰ میلیارد تومان فروش داشتیم. گفت: حاشیه سود شهروند به ۱۵ درصد رسیده است.

امراللهی درخصوص افزایش فروش در ایام شیوع کرونا گفت: در آن ایام حدود ۷۵۰ میلیارد تومان فروش داشتیم و تمام عقب ماندگی بودجه‌ای ما برطرف شود.

وی از تعویض ۱۱ یخچال فروشگاه فرسوده خبر داد و گفت: برنامه ریزی شد تا این یخچالها تعویض شود این موضوع در حوزه نور و تجهیزات دیگر هم ادامه دارد.

مدیرعامل فروشگاه شهروند با اشاره به اینکه سفره مردم در چند وقت اخیر با توجه به رشد قیمت کالاها کوچکتر شده است گفت: برای مثال قیمت ماکارانی در همین سه ماه ۴۰ درصد افزایش داشته است. و ما با روشی که ما پیش گرفتیم و حذف واسطه ها باعث کاهش قیمت محصولات شدیم.

وی در ادامه با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم گفت: از ۱۵ هر ماه تا ۲۸ ام هر ماه فروش روزانه شهروند کاهش پیدا می کند و مجدد از ۲۸ ام هر ماه تا روز ۱۰ ام ماه بعد فروش روزانه بیشتر می شود. فروش پوشاک و برخی اقلام این چنینی کاهش پیدا کرده است و بیشتر فروش شهروند روی اقلام خوراکی است.

امراللهی درخصوص همکاری با سازمان تعزیرات حکومتی و سرنوشت برنج های تقلبی هم گفت: شهروند یک اداره کنترل کیفیت دارد که عمده محصولات ارایه شده به صورت مستمر به آنجا فرستاده شده و کیفیتش بررسی می شود. برای مثال در حوزه مرغ و برنج و گوشت و حبوبات در همین چند وقت اخیر با چندین تامین کننده کالا قطع همکاری کردیم. یکی از تامین کننده ها هشتصد میلیون و دیگری یک میلیارد تومان جریمه شدند.

امراللهی افزود: شهروند در آینده نزدیک در هر فروشگاه شهروند یک غرفه‌ای برای مرجوعی کالا ها در نظر می گیرد تا هر کدام از مشتریان نسبت به هر کدام از محصولات مشکلی داشتند کالا را مرجوع کنند.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این قرار بود که فروشگاه های شهروند در سایر شهرها هم راه اندازی شوند و نسبت به این موضوع گلایه هایی مطرح شده بود و گفته می شد این کار غیرقانونی است گفت: ایجاد فروشگاه های شهروند در خارج از تهران با همکاری بانک شهر است.

امراللهی گفت: این موضوع ربطی به اعتبارات شهر تهران ندارد. شهروند در این زمینه سرمایه گذار نیست بلکه منابع انسانی با تجربه‌ای دارد که می تواند این فروشگاه ها را مدیریت کند.

مدیرعامل فروشگاه های شهروند تصریح کرد: سرمایه گذاری با شهرداری شهر مقصد است و یا سرمایه گذاری خصوصی اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد و قرار نیست منافع مردم شهر تهران به خارج از شهر تهران برود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن