بیمه

فرهنگ بیمه باید در ساختار مدیریتی استان ها نهادینه شود

رییس کل بیمه مرکزی در دیدار با استاندار زنجان:

آیپت چنل: ظرفیت های چشمگیر فرهنگی، کشاورزی و صنعتی استان زنجان، سطح توقع برای افزایش ضریب نفوذ بیمه و فرهنگسازی بیمه ای را در این منطقه بالا برده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در نشست ویژه استانداری زنجان سخن می گفت با اعلام اين مطلب افزود: هر چقدر پوشش های بیمه ای گسترش پیدا کند به همان میزان ضریب توسعه یافتگی استان نیز افزایش پیدا می کند.
رییس کل بیمه مرکزی با قدردانی از توجه و حساسیت ویژه استاندار و مقامات اجرایی استان زنجان نسبت به موضوع صنعت بیمه به برخی از قابلیت های این صنعت اشاره کرد و گفت:کاهش دغدغه های مدیریتی از ظرفیت هایی است که در مواقع بحرانی می تواند آرامش را به فضای مدیریتی و تصمیم سازی برگرداند.
وی تصریح کرد: مدیریت بی دغدغه در گرو پوشش های کامل بیمه ای است و باید به گونه ای رفتار کنیم که فرهنگ بیمه بین مدیران استانی نهادینه شود.
وی ظرفیت های فرهنگی استان زنجان را برای توسعه بیمه های زندگی بسیار مناسب توصیف کرد و اظهار داشت: ترویج بیمه‌های زندگی در حقیقت ترغیب مردم به آینده مرتبط با حفظ کرامت انسانی است.
دکتر غلامرضا سلیمانی با ارائه گزارشی از آخرین تحولات صنعت بیمه آمار قربانیان و مصدومان رانندگی را در استان زنجان نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: بر اساس آمار موجود، عامل انسانی در ۷۰ درصد از حوادث رانندگی نقش اصلی را دارد و به همین خاطر مسئولان باید در راستای فرهنگسازی، تلاش بیشتری از خود نشان بدهند.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی، تک نسخه شفابخش کاهش تلفات جاده‌ای است و باید با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و همچنین بخش آموزشی کشور این درد اجتماعی را درمان کنیم.
رییس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح خدمات بیمه ای در ایام همه گیری ویروس کرونا پرداخت و افزود: بهره گیری نهاد ناظر صنعت بیمه از فن آوری های تکنولوژیک و خدمات گسترده الکترونیکی در کنار تسهیل گری عملیات بیمه ای در کاهش هزینه ها و افزایش سطح رضایت عمومی موثر بوده است.
وی با اشاره به این نکته که در بخش های گوناگون بیمه گری مشکل قوانین و مقررات بیمه ای وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با فعال سازی کدیکتا برای همه بیمه نامه ها نظام سلامت صنعت بیمه، تکمیل خواهد شد.
گفتنی است در پایان این نشست، دکتر فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان با ابراز خرسندی از حضور دکترغلامرضا سلیمانی، مدیران ارشد صنعت بیمه، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران و هیات همراه، پیشنهاد کرد کمیته ای تخصصی با حضور متخصصان صنعت بیمه و مدیران اجرایی استانی برای رفع مشکلات موجود، راه اندازی شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن