موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

قدرت امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عنوان کرد؛

آیپت چنل: «علی‌اصغر جعفری» با بیان اینکه روحیه ایثار و فداکاری موجود در جامعه برگرفته از دوران دفاع مقدس است، گفت: در ایام کرونا شاهد بودیم که مدافعان سلامت از جان خود گذشتند تا مردم در سلامت باشند که این اقدام نشان از این دارد که استفاده از تجربیات دفاع مقدس راهگشای مشکلات است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دبیر ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کشور، صبح امروز (چهارشنبه) در دومین نشست وزارت ورزش و جوانان که به منظور گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: مجموعه وزارت ورزش به دلیل ارتباط با جوانان مجموعه‌ای وسیع و تاثیرگذار در جامعه است که می‌تواند نشاط و فضای مناسب را در جامعه برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ایجاد کند.

جعفری با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس افزود: امروز آثار انقلاب اسلامی را در جان مستضعفان جهان به روشنی مشاهده می‌کنیم و نظام سلطه در سال‌های اول انقلاب جنگی نابرابر را علیه نظام جمهوری اسلامی به‌راه انداخت و در تلاش برای ساقط کردن نظام بود، این درحالی است که هیچ کدام از توطئه‌های آن‌ها ثمر نداد و امروز دشمنان به یُمن خون شهدا در برابر ما ناتوان هستند.

وی افزود: امروز از ثمرات دفاع مقدس بهره‌مند هستیم و اگر پنجه در پنجه قدرت‌های جهان انداخته‌ایم، همه این اقدامات را مدیون برکت خون شهدا و رشادت رزمندگان در دوران دفاع مقدس هستیم.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: ظرفیت‌ها و تجربیات دفاع مقدس امروز می‌تواند راهگشای مشکلات باشد، بنابراین ما باید روحیه ایثار و فداکاری را به خوبی برای نسل جوان تبیین کنیم.

جعفری گفت: برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ۴۰۰ ستاد را در سراسر کشور در نظر گرفته‌ایم که فعالیت آن‌ها از سوم خرداد ۹۹ آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت و برنامه‌های ویژه‌ای نیز در طول ۴۳ هفته، اجرا خواهد شد که وظایف هر دستگاه و نهاد نیز از سوی ستاد کل نیرو‌های مسلح به آن‌ها ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: همه شاهد بودیم که در دوران کرونا چه فداکاری‌ها و ایثارگری‌هایی به ویژه از سوی مدافعان سلامت انجام شد و همگان یاد دوران دفاع مقدس افتادند. همین کمک مومنانه‌ای که در کشور به راه افتاد نشان از وجود روحیه ایثار و فداکاری در جامعه است و این اقدامات بار دیگر فضای حاکم بر دوران دفاع مقدس را در کشور ترسیم کرد.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خطاب به مسئولان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: استفاده از فضای مجازی را باید سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم و وزارت ورزش به دلیل اینکه با جوانان بیشتر در ارتباط است، باید توجه ویژه‌ای کند چراکه امروز جوانان اکثر اوقات خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند لذا وزارت ورزش می‌تواند با تولید محتوای مناسب در این فضا، جوانان را با تجربیات دوران دفاع مقدس آشنا کند.

جعفری با تاکید بر ضرورت تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس گفت: ما در ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نیز آمادگی کامل داریم تا وزارت ورزش را در برگزاری مراسم‌ها با موضوع دفاع مقدس همراهی کنیم.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن