بورس

مدیرعامل بورس تهران گفت:‌ افزایش ۴۶۷ درصدی تحرک سهامداران و معامله روزانه ۸۵۰ هزار نفری

آیپت چنل: مدیرعامل بورس تهران گفت: در ابتدای سال گذشته روزانه ۱۵۰هزار معامله‌گر اقدام به داد و ستد سهام می‌کردند اما این آمار با رشد ۴۶۷ درصدی به ۸۵۰ هزار سرمایه‌گذار رسیده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از بورس پرس، دکترعلی صحرائی در مراسم افتتاح مرکز پاسخگویی ۲۴ ساعته یک کارگزاری گفت: بازار سرمایه از اواخر سال گذشته تغییر جهت داده و مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته و این تغییر در شرایطی اتفاق افتاده که در ابتدای سال گذشته روزانه ۱۵۰ هزار معامله‌گر اقدام به داد و ستد سهام می‌کردند که این روزها به عدد ۸۵۰ هزار سرمایه‌گذار رسیده است.

وی افزود:متناسب با این رشد و توسعه، جمعیت ۴۶ میلیونی دارندگان سهام عدالت نیز حتما در آینده نزدیک به معاملات بازار سهام ورود می‌کنند و برخی از آنها نیز در این بازار ماندگار می‌شوند. از این رو لازم است متناسب با افزایش شمار معامله‌گران ، خدمات متنوعی از سوی کارگزاران ارائه شود .

صحرائی ادامه داد: یکی از کمبودهای فعلی بازار سرمایه، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از مجاری رسمی است و با راه‌اندازی خدمات تماس می‌توان علاوه بر پاسخ‌گویی به سؤالات و رفع اشکالات، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسبی از روند معاملات بازار سرمایه به مخاطبان ارائه داد و سواد مالی جامعه را ارتقا بخشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن