موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

معرفی تن زخمی شهر تهران

چهل و نهمین جلسه شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت برگزار گردید

آیپت چنل: چهل و نهمین جلسه شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت به میزبانی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، چهل و نهمین جلسه شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت به میزبانی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه که با حضور ۲۹ نفر از اعضاء شورا و به ریاست دکتر جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و دبیری دکتر جعفری، مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشکیل شد، به دو دستور جلسه رسیدگی گردید. ارائه طرح پيشنهادى دکتر مظفر، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در خصوص ایجاد کارگروه ویژه برای پیگیری سیاستهای کلان حوزه ایثار و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص معرفی مکان هایی که در سطح شهر تهران بمباران شده یا موشک خورده است توسط سردار شیخی، مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان تهران، دو موضوع اصلی مورد بررسی در این جلسه بودند. اکثریت اعضاء به کلیات دو طرح ارائه شده رأی موافق دادند و مقرر شد مطالعات دقیق تری در خصوص اجرائی شدن طرح‌ها صورت پذیرد تا پس از تکمیل، در جلسات آتی مجدد ارائه گردند.

همچنین در این جلسه در خصوص اجرای برنامه های چهل سالگی دفاع مقدس براساس ابلاغیه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، از سوم خرداد تا پایان سال به مدت ۴۳ هفته تأکید شد.

از دیگر مصوبات جسله چهل و نهم شورای ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت تاکید بر زمینه‌سازی و انجام اقدامات لازم جهت برگزاری ارودهای راهیان نور توسط سازمان بسیج شهرداری تهران بود.

در خلال این نشست، مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از تمام اعضاء برای بازدید از موزه مقاومت که با نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در هفته اول تیرماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افتتاح می گردد، دعوت به عمل آورد.

در انتهای این جلسه مصوب شد که اعضاء شورا پیشنهادات خود را در خصوص مکتب شهید سلیمانی برای دبیرخانه، واقع در معاونت فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ارسال نمایند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن