صدا و سیماکانال رادیو

واکاوی چگونگی سرایش شاهنامه در برنامه سفره‌خانه رادیو فرهنگ

آیپت چنل: در برنامه «سفره خانه » رادیو فرهنگ این هفته بخش پایانی دیباچه شاهنامه فردوسی خوانش و بررسی می شود .

برنامه‌ رادیویی سفره‌خانه پنجشنبه ۲۹ خردادماه ، بخش پایانی دیباچه شاهنامه فردوسی را که شامل چگونگی نگارش شاهنامه به نثر و چگونگی شاهنامه به نظم و روایت‌های آغازین شاهنامه فردوسی است بررسی می کند .
این برنامه به تهیه‌کنندگی مریم قاسمی و نگارش، پژوهش و خوانش یاسر موحدفرد همراه با نقالی و شاهنامه خوانی و مرشدخوانی زورخانه ای مرشد ورمزیار و افزودن بخش نمایشی روایت‌های داستانی شاهنامه از رادیو فرهنگ پخش می شود.
رادیو فرهنگ برای نخستین بار با دعوت از پژوهشگران فردوسی شناس، نقالان شاهنامه و مرشدان زورخانه از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه امسال واکاوی شاهنامه فردوسی را آغاز کرده است.
در این برنامه رادیویی تا کنون ۵ بخش نخستین دیباچه شاهنامه شامل ستایش پروردگار جهان، ستایش خرد و خردمندان، ستایش آفرینش جهان، ستایش آفرینش مردمان و ستایش پیام‌آور دین و دانش از رادیو فرهنگ پخش شده و مقرر است هر هفته پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۱۶ در ویژه برنامه سفره‌خانه در شبکه رادیویی فرهنگ به بخش‌های گوناگون دانشنامه شاهنامه فردوسی پرداخته شود.
در نخستین ویژه برنامه رادیویی سفره‌خانه به گفتارهایی از دکتر میرجلال‌الدین کزازی هم پرداخته شد ، فرهنگ دوستان می‌توانند، برنامه سفره‌خانه شبکه رادیویی فرهنگ را روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز بشنوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن