نمایشگاه ها

آملی، مسئول تایید متقاضیان نمایشگاهی برای دریافت تسهیلات شد

آیپت چنل: ریاست  ستاد مقابله با اثرات شیوع بیماری کرونا در صنعت نمایشگاهی  و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها، با بیان اینکه متقاضیان صنعت نمایشگاهی برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت باید جهت ثبت نام و تایید به سایت کارا  مراجعه کنند، گفت:  با هماهنگی  بعمل آمده  با رئیس محترم مرکز اصناف، آقای آملی دبیر ستاد  مقابله با آثار کرونا در شرکت سهامی نمایشگاههای ج.ا. ایران، به عنوان ادمین، مسئول تایید متقاضیان در  سایت کارا خواهد بود.

دکتر بهمن حسین زاده در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی نمایشگاه با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی به واسطه شیوع ویروس کرونا از اواخر بهمن ماه به  دستور ستاد ملی کرونا به حالت تعطیل درآمده است، گفت: تعطیلی نمایشگاه موجب شد تا کلیه  مشاغل مرتبط با صنعت نمایشگاهی هم در سه ماهه نخست سال جاری با رکود مواجه شوند.لذا مشاغل نمایشگاهی آسیب دیده از آثار منفی ویروس کرونا، مشمول  دریافت تسهیلات حمایتی دولت می باشد.

حسین زاده با اشاره به   اینکه  با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و نیز وزارت صمت،  سامانه ای  با نام کارا برای  تشخیص  و رسیدگی به امور  مشاغل تعطیل شده  ایجاد شد، اظهار داشت:متقاضیان مرتبط با صنعت نمایشگاهی می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت مشخصاتی نظیر کد ملی، کد بیمه ای خود اخذ تسهیلات اقدام کنند. در این سامانه  فرآیند کار به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و دسترسی به بانک‌های عامل در سطح ملی و استانی در آن پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: چنانچه متقاضیان دریافت تسهیلات از بیمه بیکاری برخوردار نشده و فعالیت آن جزو مشاغلی باشد که به دستور دولت تعطیل شدند، باید  یک بانکی را  که در آن حساب دارند معرفی کنند و پس از تایید  ادمین مربوطه استان خود در سامانه کارا، از بانک مورد نظر تسهیلات دریافت کنند.

به گفته حسین زاده، براساس مصوبه  دولت، متقاضیان دریافت وام،  به ازای هرنفر از نیروی انسانی شاغل در واحد  خود، ۱۶ میلیون تومان  تسهیلات با بهره ۱۲ درصد  دریافت خواهند کرد.

ادمین شرکت سهامی نمایشگاهها در تهران

دکتر حسین زاده با اشاره به اینکه طبق هماهنگی های انجام شده میان ستاد مقابله با آثار شیوع  بیماری کرونا  در صنعت نمایشگاهی و ریاست مرکز اصناف وزارت صمت، ادمین شرکت سهامی نمایشگاهها در سایت کارا  مشخص و بزودی دسترسی به سامانه امکان پذیر خواهد شد، گفت: دبیر  و عضو ستاد کرونا در صنعت نمایشگاهی  جناب آقای آملی به عنوان ادمین  سایت کارا در تهران، مسئول تایید متقاضیان خواهد بود  و قرار است هفته آینده دسترسی ایشان برقرار شود.

گفتنی است در کمیته بررسی  و مقابله با پیامدها و آثار کرونا  در نمایشگاه که به دستور آقای حسین زاده  تشکیل شده، تاکنون دو اقدام اساسی صورت گرفته است.

تهیه و تنظیم پروتکل  های بهداشتی، ویژه برگزاری نمایشگاه ونیز هماهنگی و انجام مذاکرات میان ریاست مرکز اصناف وزارت صمت با ستاد که منتج به ارائه و احصا اسامی متقاضیان مرتبط با صنعت نمایشگاهی شد، ازاقداماتی می باشد که تاکنون از سوی ستاد مقابله با کرونا در صنعت نمایشگاهی صورت گرفته است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن