حقوق و قضایی

معاون دادستان کل کشور: کمک به رفع موانع تولید هدف قوه قضاییه است

آیپت چنل: معاون دادستان کل کشور گفت: در شرایط فعلی کشور، اساسی‌ترین رسالت قوه قصاییه و دادستان‌ها، همکاری و پیگیری رفع موانع تولید و خدمت به مردم و کشور است.

سعید عمرانی روز پنجشنبه در جمع دادستان‌های یزد با اشاره به شعار امسال و تاکید مقام معظم رهبری بر جهش تولید افزود:  تمامی همکاران قوه قضاییه در سطح کشور باید به رسالت اصلی خود و حمایت از تولید و تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی مردم بکوشند.

وی با اشاره به اینکه تحقق جهش تولید نیاز اساسی کشور و مردم است ادامه داد: برخی از تولیدکنندگان در زمینه تعامل با بانک ها، گمرک، مالیات و تامین اجتماعی با مشکلات فراوانی مواجه هستند که برای برون‌رفت از مشکلات باید نسبت به پیگیری و رفع موانع اقدام مفید انجام داد.

این مسول قضایی اظهار کرد: همه ما باید از تولیدکنندگان برای بهبود شرایط فعلی کشور حمایت کنیم و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکنیم که انجام آن رسالت ملی و انقلابی است و ثمره آن نصیب همه مردم و کشور در شرایط کنونی می شود و موضوع اساسی است.

عمرانی همچنین از دادستانی به عنوان موهبتی الهی یاد کرد و یادآور شد:  شما دادستان‌ها باید خطرپذیر باشید و کار خود را برای رضای خدا و خدمت به مردم شجاعانه انجام دهید چرا که امید مردم به شماست و هیچ عذری  در این ارتباط پذیرفته نیست.

همچنین رییس‌کل دادگستری یزد گزارشی از اقدام‌های ستاد اقتصاد مقاومتی این مجموعه ارایه  کرد و گفت: نتیجه نشست‌ها و اقدام‌ها و مصوبات این ستاد جلوگیری از بیکاری یک هزار و ۶۰۰ نفر، اشتغال به کار ۴۴۰ نفر دیگر و مهمتر از آن جلوگیری از تعطیلی چند واحد تولیدی بوده است.

غلامعلی دهشیری  به رسالت دادستان‌ها در حمایت از جهش تولید و رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: باید همه با جدیت در سال‌جاری که به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده  است باید این امر محقق شود و همگان رسالت خود را با جدیت انجام دهند.

وی اظهار کرد: جهش تولید و کمک به اشتغال حلال بسیاری از مشکلات است و تحقق آن در گرو برنامه‌ریزی و همکاری است و دادگستری در کنار سایر مجموعه‌های اداری و بخش‌خصوصی رسالت خود را انجام می‌دهد.

سه هزار و ۷۰۰ پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی ۸۰ هزار میلیارد ریال و با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال در استان وجود دارد.

این استان در حالی که ۱.۱ درصد جمعیت کشور را داراست ولی به لحاظ تولید صنعتی ۴.۴ درصد سهم تولید این بخش را در اختیار  دارد.

یزد به عنوان چهارمین استان صنعتی ، دومین استان معدنی شناخته می‌شود که در تولید محصولات کاشی و سرامیک رتبه نخست ، محصولات نساجی ایران با ۲۵ درصد تولید جایگاه دوم و تولید فولاد در جایگاه سوم را دارد.

استان یزد یک میلیون و  ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و مناطق عشایری زندگی می کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن