طبیعت و محیط زیست

نظارت مستمر بر رعایت حقابه های محیط زیستی تالاب چغاخور

آیپت چنل: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری گفت: با نظارت مستمر بر میزان خروجی آب تالاب چغاخور، حق آبه زیستی زیست‌مندان آن حفظ می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی اظهار داشت: امسال نیز همانند سنوات گذشته با حضور کارشناسان و تشدید اقدامات نظارتی، سطح تراز آب و میزان برداشت آب خروجی تالاب چغاخور، تحت کنترل قرار می گیرد و حق آبه محیط زیستی آن حفظ می‌شود.

وی افزود: میزان برداشت و تخصیص آب به ذینفعان، بهره برداران و حق‌آبه‌برآن تالاب چغاخور، مشخص شده و با نظارت بر جدول میزان برداشت آب، دبی خروجی آب تالاب چغاخور به صورت روزانه کنترل می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: مدیریت و بهینه سازی مصرف آب و توجه به مسایل مهمی چون تامین حق آبه زیست محیطی اکوسیستم های آبی همچون تالاب‌ها، دریاچه ها و رودخانه ها، در جلوگیری از بحران‌های کمی و کیفی منابع آبی نقش کلیدی دارد.

تالاب بین‌المللی چغاخور در قسمت شرق استان چهارمحال و بختياري و در ۶۰ کيلومتري جنوب شهرکرد (مركز استان) واقع شده است. این تالاب بین‌المللی یکی از ۶ تالاب مهم استان است که در سال ۱۳۸۹ به لیست تالابهای بین المللی کشور اضافه و جزو تالابهای کنوانسیون رامسر قرار گرفته است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن