کانال سرگرمی٬ هیجان و عجایب

۱۲ کشف عجیب از سوراخ سر زنان در زایمان تا گورستان حیوانات

آیپت چنل: رمز و رازهای زیادی در این دنیا از گذشته وجود دارد که با تحقیق دانشمندان و باستان شناسان به آن ها پی میبریم که در ادامه میتوانید با برخی از این کشفیات عجیب باستان شناسان آشنا شوید.

عجیب و غریب ترین کشفیات باستان شناسان در گوشه کنار دنیا

معادن باقی مانده توسط انسان های باستانی به طور معمول شکسته شده، دفن شده و سخت برای شناسایی هستند، اما پس از آن برخی از آنها وجود دارد که می تواند ما را به طور کامل به جای ما در تاریخ دوباره به نظر رساند ، در این بخش از گوناگون از همه جای دنیا در نمناک به سراغ کشف عجیب باستان شناسان خواهیم رفت.کشف عجیب باستان شناسان
۱۲ کشف عجیب و غریب باستان شناسان

۱٫ کشتار ساندبی بورگ

زمانی که باستان شناسان در یک منطقه باستانی سوئدی قرن پنجم مطالعه یک اسکلت انسانی بر روی کف خانه داشتند، تعجب می کردند که چرا هیچ کس آن را دفن نکرده است سپس آنها یکی پس از دیگری اسکلتهای جدید یافتند. همه با ابزارهایی همچون شمشیر، گُرز و تبر کشته شده اند و پس از آن رها شده اند تا دیوارهای خانه هایشان سقوط کنند. باستان شناسان بر این عقیده بودند که این واقعا بقایای یک قتل عام است.

 

۲٫ تلی از بقایای انسانی متعلق به هفتاد و هشت هزار سال

یک شبکه غارهای در کنیا به نام پنگا یاسیدی، آثار انسانی را از عصر قرون وسطی به طور مستقیم تا زمان های مدرن را در خود نگه می دارد.با داشتن بیش از ۱۰۰۰ فوت مربع فضای در محفظه اصلی، این غار میتواند صدها نفر را در خود جای دهد و جنگلهای استوایی اطراف آن از آب و هوای نسبتا پایدار برخورداراست و این در حالی است که دیگر مناطق آفریقا خشکسالی را متحمل شده اند. ابزارهای سنگی زیادی را از اولین ساکنان پیدا کرده اند ، نیزه متشکل از چوب و سزنیزه متعلق به حدود ۶۷۰۰۰ سال پیش پیدا شدند اینها ،میراث جهانی یونسکو هستند که همه باید از آنها دیدن کنند.

 

۳٫ حیوانات باغ وحش آسیب دیده در مصر باستان

یکی از بزرگترین شهرها در امتداد رود نیل در پنج هزار سال پیش ،هایراکنپولیس بوده است (صدها سال قبل از ساخت اهرام)، و ساکنان ثروتمند خود را با نگه داشتن حیوانات خانگی عجیب و غریب نشان دادند در حفاری های گورستان دو فیل، چندین میمون و یک کرگدن در میان حیوانات وجود دارد اما این همه اسکلت های خوشبختی چندین بابون و کرگدن نشانه هایی از شکستگی های استخوانی را داشتند که ترمیم شده بودند. محققان معتقدند که فقط در صورتی ممکن است حیوانات استخوانشان ترمیم و درمان شده باشد که از آنها محافظت میشده است.

 

۴٫ بچه های معلول دفن شده از خانواده سلطنتی

شکارچیان چندین نفر را دفن کرده اند، از جمله دو پسر نوجوان، در محلی به نام سانگیر چند ساعت به شرق مسکو از ۳۴۰۰۰ سال پیش کشف شده اند ؛ هنگامی که گورها کاوش شدند، محققان دریافتند که دو پسر که در حدود سن ۱۰ و ۱۲ سالگی فوت کردند و هر دو نشانه های ناتوانی را دارند، با همدیگر دفن شده اند(سر وصورت مجاور) با ده هزار مهره عاج ماموت، بیش از ۲۰ چنگال، حدود سیصد دندان سوراخ شده ی روباه، ۱۶ عدد عاج ماموت، کنده کاری ها، شاخ و استخوان انسانی در سینه هر کودک قرار داده شده است ؛ از سوی دیگر، در میان بزرگسالان، برخی گورها گنجینه ای نداشتند، که آنهم تنها چند نفر بودند.

 

۵٫ ابزار پیشرفته در هند مربوط به عصر حجر

بر طبق شواهد ژنتیکی، بیش از ۹۰ درصد انسانهای امروزی از جمعیت کوچکی از هوموساپین فرود آمده اند، که حدود شصت هزار سال پیش آفریقا را ترک کرده اند. محققان معتقدند که این گروه ممکن است چنین موفقیت داشته باشد، زیرا ابزار سنگی برتر – تیغه های سنگی زیبا که می تواند در انتهای کاپ ها استفاده شود، به جای محورهای بزرگ دستی، در میان یافته های آنان پیشرفته تر شده است. اما کشف اخیر در جنوب هند، که در آن منابع انسانی مورد مطالعه قرار گرفته اند، نشان می دهد که انسانها بیش از دویست هزار سال پیش ابزار پیشرفته ای داشته اند ، این که آیا این بدان معنی است که اجداد انسانی همان زمان افریقا را ترک کردند یا این که انسانهای مختلف به طور جداگانه با پیشرفتهای مشابهی روبرو شدند، ناشناخته اما جذاب است.
این ابزارهای باستانی قدیمی نیز ممکن است شما را جذب کنند.

 

۶٫ گنجینه های پنهان

خانه های گودال باستانی، خطوط سنگ نوشته ما قبل تاریخ، نقاشی ها و ابزارهای سنگی که در امتداد «رِنج کریک» نگهداری می شوند. این آثار از یک قبیله مرموز سرخپوست به نام فریمونت که هزار سال پیش در منطقه زندگی می کردند، باقی مانده بودند و به دلیل وجود دروازه های ویلکاکس و علائم جاده بسته شده که برای جلوگیری از شکارچیان ساخته شده بود، عمدتا سالم باقی مانده بودند و کسی حق بازدید از آنها را نداشت.

 

۷٫ جنگجویان سفالی

زمانی که کارگران حفر چاه در چین در سال ۱۹۷۴ مجسمه یک سرباز را کشف کردند، می دانستند این کشف چیزی خاص است، اما آنها هیچ ایده ای نداشتند که چطور در زیر سطح قرار گرفته است. باستان شناسان شروع به حفاری کردند و در حال حاضر حدود هشت هزار مجسمه رس(سفالی) کشف شده وجود دارد. اکثر آنها سرباز هستند، هر کدام با میمیک صورت خاص خود و دارای سلاح هستند، و اسب و ارابه نیز وجود دارد این پروژه به عنوان مأموریتی برای نخستین امپراتور چین، چین شیو هوانگ دی، که تاج و تخت را در ۲۴۶ ب.سی. چین در آرامگاه در سا یت قرار دارد که هنوز به علت نگرانی در مورد ثبات آن کامل کاوش نشده است، اما در اکتشافات اطراف آن مجسمه های رقصنده ها و آکروبات کارها را کشف کرده اند.

 

۸٫ آدم کوچولوها یا بیگانگان

در سال ۲۰۰۳، یک اسکلت شش اینچی با سر طبیعی در صحرای شیلی شبیه سازی شده است. اگرچه بسیاری از افراد ادعا می کنند که اسکلت که دارای تراکم استخوانی مشخصاً ۶ ساله است با اندازه کوچک آن، ناشناخته بوده است، دانشمندان از آن زمان تاکنون توانسته اند DNA آن را کشف و مطالعه کنند. آتا، به عنوان مومیایی زن شناخته شده، به نظر می رسد یک انسان است . او بیشتر شبیه به شیلیایی های بومی و همچنین برخی از اقوام اروپایی بود. محققان هفت جهش مختلف از ژن های او را که درگیر رشد بودند پیدا کردند، اما آنها مطمئن نیستند و ممکن است که باعث نابودی اسکلت او شوند.

 

۹٫ مکانیزم آنتیکترا

یک کشتی یونانی حدود ۲۰۰۰ سال پیش در ساحل جزیره آنتیکیترا غرق شد و تا سال ۱۹۰۰ کشف نشد.همانطور که باستان شناسان مصنوعاتی را که از آنچه بازیابی شده بود طبقه بندی کردند، می دانید که آنها مکانیزمی داشتند که می دانستند چطور باید از لایه های مختلفی از چرخ دنده های برنجی استفاده کرد که، دقیقا با هم در یک جعبه چوبی ساخته شده حرکت کنند.نیم قرن بعد، یک مورخ متوجه شد که می تواند موقعیت سیارات و ستارگان در آسمان را با تاریخ آنها پیش بینی کند.از آن زمان، محققان متون یونانی را که در این مصنوعات یافتند نشان داد که ،می توانند خورشید (یا ماه) گرفتگی، فازهای ماه و شمارش معکوس را برای رویدادهای ورزشی از جمله بازی های المپیک نیز پیش بینی کنند.

 

۱۰٫ گورستان حیوانات خانگی

حفاری یک قبر ۱۰۰۰ ساله در جنوب لیما انجام شد، اما این تیم فقط انسان ها را پیدا نکردند:۴۳ سگ توسط افرادی از فرهنگ کریبایا که پیش از امپراطوری اینکا بودند ،دفن شدند.حیوانات اهلی ارزشمند که برای استفاده از پشمشان نگهداری می شدند، جایگاه ویژه ای نزد صاحبانشان داشتند و بسیاری از آنها با احترام و جُل و روکش دفن شده بودند.

 

۱۱٫ زایمان در قرون وسطی

حدود ۱۳۰۰ سال پیش، یک زن در شهری در ایتالیا فقط دو هفته قبل از تولد نوزادش فوت کرده ، باستان شناسان اسکلت جنین را بین پاهای زن کشف کردند و نمونه ای از “زاد و ولد” آن زمان را کشف کردند که به ندرت مشاهده می شد. گازهایی در داخل بدن یک زن باردار ایجاد می شود و جنین را از طریق کانال تولد فشار می دهند اما دانشمندان ،بیشتر علاقه مند به یافتن یک نتیجه غیر معمول هستند:کسی قبل از مرگش، سوراخ کوچکی در جمجمه مادر ایجاد کرده بود چه هدفی داشته ؟ حفاری چنین سوراخی که بهتر است مته کاری نامیده شود را، در طول تاریخ و در سراسر جهان برای درمان آسیب های سر، سردرد، و احتمالا برای خلاص شدن از شر ارواح شیطانی انجام می دادند ؛ در این مورد، محققان متوجه میشوند که آیا او از پریکلامپسی یا شرایط مرتبط با بارداری اکلامپسی که شامل فشار خون بالا و احتمالا تشنج است، رنج می برده.

 

۱۲٫ گوبکلی تپه

بیش از یازده هزار سال پیش، در پایان عصر حجر، شکارچیان هنوز با هم یکی نشده بودند با این حال، در این منظقه باستان شناسی در ترکیه، در مورد خط زمانی تردید کرده اند؛ چرا که دارای ستون های بزرگ با حکاکی حیوانی، حلقه های سنگی و اتاق های مستطیل است. این ،ممکن است یکی از قدیمی ترین معماری های شناخته شده در جهان باشد، و بسیاری از محققان فکر می کنند که ممکن است یک مجموعه مذهبی باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن