حوزه هنری

رونمایی از کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» برگزار می‌شود

آیپت چنل: مراسم رونمایی از کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» جدیدترین اثر حمید حسام فردا یکشنبه اول تیرماه در مجتمع شهدای سرچشمه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم رونمایی از کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» نوشته حمید حسام شامل خاطرات کونیکو یامامورا (سبا بابایی) مادر شهید ژاپنی سال‌های دفاع مقدس، فردا یکشنبه اول تیرماه در مجتمع فرهنگی شهدای سرچشمه برگزار می‌شود.

کونیکو یامامورا، تنها مادر شهید است که اصالتی ژاپنی دارد و فرزند شهیدش جوان نوزده‌ ساله‌ای بود که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشت و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شد تا از اسلام و ایران دفاع کند که در عملیات والفجر یک، در منطقه فکه به شهادت رسید.

یامامورا که پس از ازدواج با یک ایرانی مسلمان و مهاجرت به ایران اسم سبا با الهام از قرآن را برای خود برمی‌گزیند، هرچند که سال‌ها قبل در کشور ژاپن و در خانواده‌ای بودایی مذهب متولد شده و تا بیست و یک سالگی تحت آموزه‌های بودایی بوده، اما ازدواج با یک جوان مسلمان ایرانی مسیر زندگی‌اش را تغییر داد.

مراسم رونمایی از کتاب خاطرات این‌ مادر شهید که به‌تازگی توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده، فردا یکشنبه اول تیرماه از ساعت ۱۰ صبح در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن