شهرداری و شورای شهر تهران

آخرین جزئیات از اجرای پارک هوشمند حاشیه‌ای در پایتخت

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد؛

آیپت چنل: معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت تجهیز معابر پایتخت به سامانه پارک هوشمند حاشیه‌ای و لزوم جابجایی تابلو‌های ترافیکی معابر پایتخت جهت استفاده معلولان توضیحاتی داد.

وحید سرلک در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که ساز و کار نصب تابلو‌های ترافیکی در پایتخت به چه شکل است که امروز در طرح مناسب‌سازی معابر پایتخت برای تمامی اقشار جامعه برخی از آن‌ها اصلاح و جابجا می‌شوند، گفت: در بحث ساز و کار نصب تابلو‌های ترافیکی در پایتخت باید به این نکته اشاره کنم که موضوع و دستور کار از سوی مدیریت ایمنی و مهندسی به مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران ابلاغ می‌شود.

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: در بحث مناسب‌سازی معابر برای استفاده تمامی اقشار جامعه اگر در معبری نیاز به اصلاح و جابجایی تابلو‌های راهنمایی و رانندگی محسوس باشد، این اقدام از سوی مناطق انجام می‌شود، زیرا شیوه‌نامه نصب تابلو‌ها به معاونت ترافیک مناطق ارسال شده است.

سرلک ادامه داد: برای نصب تابلو‌های ترافیکی در پایتخت به مواردی، چون ارتفاع نصب تابلو و همپوشانی توجه می‌شود که مشکلی از لحاظ برخورد تابلو با سر عابرین، وسایل نقلیه و خارج شدن آن‌ها از دید رانندگان ایجاد نشود.

او تصریح کرد: نصب تمامی تابلو‌های بزرگراهی به شکل یکپارچه زیر نظر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است، اما مسئولیت نصب و جابجایی تابلو‌های معابر فرعی و غیر اصلی بر عهده معاونت ترافیک هر منطقه است.

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چرا از ابتدای نصب تابلو‌های ترافیکی در پایتخت به مواردی چون حقوق عابران پیاده توجهی نمی‌شود، گفت: شیوه‌نامه نصب تابلو‌های ترافیکی از ابتدا مشخص کرده که چگونه باید تابلو‌ها در مقابل نصب شود. اگر به مرور زمان تابلوی نصب شده موجب سختی در تردد اقشار جامعه بشود این موضوع باید از سوی معاونت ترافیک هر منطقه اصلاح شود.

سرلک در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت پارک هوشمند حاشیه‌ای در پایتخت به چه شکل است، گفت: در هفته آینده قرارداد تجهیز معابر مرکزی پایتخت به سیستم کنترل هوشمند پارک حاشیه‌ای آغاز می‌شود و پس از آن تجهیز معابر غرب تهران در دستور کار قرار می‌گیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن