صنعت٬ معدن و تجارت

بررسی وضعیت صنعت نئوپان در کشور با حضور معاون امور صنایع

آيپت چنل: وضعیت تولید اوراق فشرده در کشور با حضور معاون امور صنایع وزارت و نمایندگانی از انجمن این صنعت تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی صادقی نیارکی در سلسله نشست های مشترک با تشکل های تخصصی این هفته میزبان صنعت روکش اوراق فشرده بود.

معاون امور صنایع وزارت صمت در این نشست باتشریح مهمترین سیاست های وزارت صمت در سال جاری ،حمایت از توسعه ساخت داخل در کشور را یکی از محوری ترین برنامه های وزارت اعلام کرد و گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع با هدف توسعه ساخت داخل در اولویت بوده و ما تمام تلاش خود را برای تسریع در دسترسی صنعتگران به مواد اولیه بکار خواهیم گرفت.

صادقی نیارکی با اشاره به تولید بخش عمده ای از مواد اولیه اوراق فشرده در داخل کشور افزود: با بهم رسانی تولیدکنندگان مواد اولیه به صنعتگران فعال در این‌صنعت ، فرایند تولید در این صنعت، روند افزایشی خود را حفظ خواهد کرد و با همکاری صنعتگران شاهد جهش تولید در این بخش خواهیم بود.

وی در خصوص تخصیص ارز برای واردات بخشی از مواد اولیه مورد نیاز این صنعت توضیح داد: با همکاری سازمان توسعه تجارت تدابیری برای تامین مواد اولیه ضروی در بخش تولید در نظر گرفته شده است که امیدواریم با این مکانیزم ، بخشی از مشکلات تولیدکنندگان مرتفع شود.

در این نشست تخصصی اعضا انجمن تولیدکنندگان نیز با طرح چالش های پیش روی این صنعت خواستار اتخاذ تمهیداتی برای تسریع در تامین مواد اولیه و تخصیص ارز به این صنعت از سوی بانک مرکزی شدند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن