سازمان امور مالیاتی کشور

راه‌اندازی سامانه ثبت برخط معاملات

مدیرکل امور مالیاتی سمنان خبر داد:

آیپت چنل: مدیرکل امور مالیاتی سمنان از راه‌اندازی سامانه ثبت برخط معاملات در راستای ارائه خدمات الکترونیکی مالیاتی خبر داد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباس بی‌نیاز، مدیرکل امور مالیاتی سمنان اعلام کرد: در این سامانه فروشنده از طریق ورود به آن، اقدام به صدور صورتحساب الکترونیکی نموده و خریدار با ورود به سامانه مذبور در صورت تائید آن (صورتحساب مربوطه)، صورتحساب نهایی شده و برای آن کد رهگیری صادر می‌شود.
وی تصریح کرد: نوع صورتحساب در این سامانه، صورتحساب نوع سوم (صورتحساب الکترونیکی) بوده که دارای شماره‌سریال ماشینی، تاریخ و حداقل دربرگیرنده اطلاعات هویتی شامل، نام، نام خانوادگی یا نام شخص حقوقی، شماره اقتصادی، نشانی کامل، کد پستی فروشنده و خریدار و مشخصات کالا و خدمات ارائه‌شده، مقدار و مبلغ بوده و از طریق سامانه ثبت برخط معاملات صادر و دارای کد رهگیری می‌باشد.
مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تأکید کرد: مودیانی که ملزم به صدور صورتحساب از طریق این سامانه هستند از ارائه صورتحساب نوع اول که پیش از این تکلیف صادر می‌نمودند و در اختیار خریداران خود قرار می‌دادند خودداری نموده و همچنین خریداران پس از بررسی دقیق صورتحساب‌های درج‌شده در این سامانه نسبت به تائید صورتحساب اقدام نمایند.
بی‌نیاز افزود: برای ثبت فروش سه روش متفاوت پیش‌بینی‌شده است که هر مودی بسته به نیاز خود می‌تواند از یکی از آن‌ها یا همه آن‌ها استفاده نماید.
مدیرکل امور مالیاتی سمنان همچنین به موارد رد دفاتر طبق قانون اشاره و خاطرنشان کرد: طبق بند (۶) ماده ۱۶ آئین‌نامه اجرائی ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم عدم تطبیق مندرجات دفاتر قانونی با اطلاعات موجود در سیستمهای ماشینی (مکانیزه – الکترونیکی) و یا سامانه ثبت برخط معاملات در مورد اشخاصی که از سیستمهای مذکور استفاده و یا مکلف به استفاده از سامانه یادشده می‌باشند موجب رد دفاتر خواهد شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن