سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

رصد خورشیدگرفتگی در فرهنگ‎سرای بهمن

آیپت چنل: برنامه رصد عمومی خورشید گرفتگی با حضور اعضای کانون نجوم (زاوش) فرهنگ‎سرای بهمن در محوطه ورودی شرقی این فرهنگ‎سرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ‎سرای بهمن؛ این برنامه از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه اول خرداد و به منظور فراهم کردن امکاناتی برای رصد و آشنایی مردم با رویدادهای مهم نجومی برگزار شد.

در این برنامه اعضای این کانون و سایر مراجعه کنندگان و علاقه مندان به علم نجوم با رعایت دستورالعمل‎های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ضمن رصد خورشید گرفتگی، از توضیحات علمی علیرضا ولی یاری کارشناس نجوم و دبیر کانون نجوم (زاوش) پیرامون این رویداد مهم نجومی بهره‎مند شدند.

ولی یاری با بیان اینکه این خورشیدگرفتگی یک کسوف حلقوی است افزود: در بیشترین زمان این پدیده، خورشید به طور کامل تیره نشده و کسوف به صورت حلقوی بوده که از طریق دوربین های مخصوص قابل مشاهده است.

باشگاه نجوم زاوش فرهنگ‎سراي بهمن از سال ۱۳۷۹ با تشکيل کلاس هاي آموزشي در دوره هاي مقدماتي و متوسطه براي گروه‎هاي سني مختلف شروع به کار کرد.

فعاليت رشته نجوم از همان سال ۱۳۷۹به دبيري مهندس عتيقي شروع و از ابتداي نيمه دوم سال ۱۳۸۱ با فراخواني دوباره، اعضا باشگاه شکل گرفت و از اواخر سال ۱۳۸۱ با نام «باشگاه نجوم زاوُش» رسميت بيشتري يافت.

دبیر این کانون هم اکنون علیرضاولی یاری است، برگزاری نشست های علمی با موضوع؛ آموزش کار با تلسکوپ، رويت هلال ماه، آشنايي نرم افزار هاي نجومي، بررسي مقالات جديد علمي در زمينه نجوم و کهکشان راه شيري، برگزاري جلسات پرسش و پاسخ، آشنايي با ستارگان و سياره ها و معرفي کتاب هاي مفيد در زمينه علم نجوم از جمله فعالیت های این کانون است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن