صدا و سیماکانال رادیو

ارمغان ایران صدا برای شنوندگانش در ایام تابستان

آيپت چنل: پایگاه کتاب گویای ایران صدا برای ایام تابستان مخاطبان خود، تعداد ۵۰ رمان مشهور از ادبیات جهان را با روایت هنرمندان مشهور جهان آماده کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این پایگاه کتاب «فیه مافیه» را نیز با صدای بهروز رضوی تهیه و آماده انتشار داد. از دیگر برنامه‌های پایگاه کتاب گویای ایران صدا به مناسبت ایام تابستان و اوقات فراغت کتاب «لیلی و مجنون» است که به صورت گویا و رایگان در اختیار مخاطبان قرار داده است. همچنین این پایگاه هر هفته یک کتاب با موضوع ادبیات دفاع مقدس را در پیش‌بینی‌های خود برای ایام تابستان در نظر گرفته است.
کتاب گویای «طاعون» که ماجرای همه‌گیری این بیماری در الجزایر و تعطیلی شهر را شرح می‌دهد، به‎همت پایگاه کتاب گویای ایران صدا برای استفاده مخاطبان به صورت رایگان تهیه و بارگذاری شده است. کتاب گویای «طاعون» نوشته آلبرت کامو به تهیه‎کنندگی زهرا بلدی و روایت مهدی سلطانی، عزیزمحمدی و اکبر مولایی و صدابرداری مهدی طاهر تولید شد و روی پایگاه کتاب گویای این شبکه قرار گرفت.
«گویای راز» نام کتاب دیگری است که پایگاه کتاب گویای ایران صدا به مناسبت ایام تابستان آماده کرده است. این کتاب که نوشته هلن گرمیون است باتلاش افسانه بایگان و محمدحاتمی‌ به‎صورت گویا برای شنیدن مخاطبان ایران صدا تولید و منتشر شده است. خاصیت عجیب این داستان این است که در کمال متانت و آرامش ما را جویای رویدادهای آنیِ داستان می‌کند.
برنامه «سرزمین اسرار آمیز» که به طرح معماها و چیستان‌های مختلف می‌پردازد را پایگاه کودک ایران صدا به مناسبت ایام تابستان تولید کرد. این برنامه به تهیه‌کنندگی آتی جان‌افشان و گویندگی صاعبه عظیمی و رضا شجاعی تهیه و بارگذاری شده است.
«کلاس ایرانگردی» نام برنامه دیگری است که در تابستان علاقه‌مندان می‌توانند از طریق پایگاه کودک ایران‌صدا بشنوند. این برنامه کودکان را با آداب و رسوم و جاذبه‌های شهرهای مختلف آشنا می‌کند. برنامه «کلاس ایرانگردی» نیز به تهیه‌کنندگی آتی جان ‌افشان، گویندگی سارا عرب‌پوریان و رضا شجاعی و نویسندگی فاطمه بی تقصیر به صورت گویا آماده شده است.
همچنین کتاب گویای «تاکسی فضایی» در ۶۰ قسمت با موضوع ماجراهای طنز کودکی که سودای رفتن به سفر فضایی دارد، در پایگاه کودک این شبکه تولید شد. تهیه‌کنندگی این کتاب گویا را آسیه حیدری شاهی‌سرایی و گویندگی‎اش را اردشیر منظم بر عهده داشتند.
همچنین گلچینی از برنامه‌های کودک با موضوع تابستان و اوقات فراغت آماده شده است که کودکان می‌توانند در این ایام از آن‎ها استفاده کنند.
یک مجموعه کامل آموزش دعاخوانی با تدریس محسن فرهمند آزاد در ۲۶ قطعه، برای استفاده علاقه‌مندان در فصل تابستان نیز روی پایگاه مداحی ایران صدا قرار گرفته است. گفتنی است اجرای نمایشی قرآن کریم بر اساس ترجمه حجت الاسلام و المسلمین ملکی را پایگاه قرآن ایران صدا تهیه کرده‌ است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن