دانشگاه

چهارمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

آيپت چنل: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری چهارمین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد در مردادماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، سومین جلسه شورای مرکزی کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین  ابراهیم کلانتری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور رضا نصیری، مدیرکل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، و سایر اعضا صبح امروز برگزار شد.

کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با بیان اینکه بسیاری از فعالیت های شاخص، تأثیرگذار و موج آفرین در کشور نتیجه تفکرات بلند و هوشمندانه مقام معظم رهبری است، گفت: رشد علم، نشریات دانشجویی، تولید دانش‌های نوین مثل نانو، هسته‌ای و … همه از برکات نگاه ویژه مقام معظم رهبری است. ایشان معتقدند که فعالان نشریات دانشجویی باید کمک کنند که به وسیله نشریات، دانشجویان قدرت تحلیل پیدا کنند.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد دانشگاهی اصفهان اظهار داشت: این جشنواره با مشارکت برگزیدگان استان اصفهان به صورت حضوری و با فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود. در خصوص سایر استان ها به ویژه استان هایی که شرایط قرمز در خصوص فراگیری ویروس کرونا دارند، همزمان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این جشنواره با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و در سه بخش آثار برتر، نشریات برتر و بخش ویژه برگزار می شود.

کلانتری از افزایش سه برابری نشریات دانشجویی در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: از ابتدای تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تا سال ۹۶، این دانشگاه دارای ۳۴۸ نشریه بود که خوشبختانه با نگاه ویژه مسئولان به بحث علم و فرهنگ این آمار به ۸۹۴ نشریه در سال ۹۹ افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۲۳۱ نشریه سیاسی، اجتماعی، ۲۳ نشریه صنفی، ۴۲ نشریه علمی فنی و مهندسی، ۴۶ نشریه پزشکی و دامپزشکی، ۳۶ نشریه علوم پایه و تربیت بدنی، ۴۸ نشریه علمی تخصصی علوم انسانی، ۷۱ نشریه هنری، ادبی و طنز و همچنین ۹۴ نشریه در زمینه دینی قرآنی دارد.

کلانتری نشریات دانشجویی را بستری مناسب برای رشد دانشجویان در دانشگاه ها دانست و افزود: نشریات دانشجویی کارگاه آموزشی برای تمرین نوشتن در فضای دانشجویی و نخبگانی است که علاقه مندان باید از این فرصت پیش آمده استفاده کنند.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت بسیار بالایی در حوزه فکر، فرهنگ و تحولات فرهنگی دارد، بنابراین باید از این پتانسیل و توانایی دانشگاه آزاد اسلامی برای سرمایه گذاری مطلوب در آینده بهره بگیریم.

در ابتدای جلسه  نصیری گزارشی از روند برگزاری دو دوره انتخابات واحدی و استانی برای کسب کرسی های نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در کمیته های ناظر بر نشریات دانشجویی ارائه کرد و گفت: به جز هفت واحد در کل کشور وضعیت سایر واحدها با انتخابات پرشور و مشارکت بسیار خوب دانشجویان روشن شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن