صدا و سیماکانال تلویزیون

تلخی سرنوشت دختران کار در طعم شکلات تلخ شبکه ۵

آيپت چنل: برنامه «شکلات تلخ» به مناسبت روز دختر امروز سه‎شنبه سوم تیر، با موضوع دختران کار روی آنتن شبکه پنج سیما می‎رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجتبی احمدی تهیه‎کننده و کارگردان این برنامه تلویزیونی می‌گوید: به مناسبت روز دختر به سراغ دختران کار رفته‎ایم و چالش‌های کودکان کار بخصوص دختران را بررسی می‎کنیم، اگرچه کار کودکان با هر جنسیتی با چالش‌ها و مخاطرات بسیاری همراه است و محدودیت‌ها و ممنوعیت‎های بسیاری از سوی قانون و قواعد داخلی و خارجی در این باره وجود دارد اما نمی‌توان نادیده گرفت که در سطح شهر روزانه با حضور پررنگ و دلگیر کننده کودکانی مواجه هستیم که بر معابر و… مشغول کار و نیازمند رسیدگی، توجه و ساماندهی از سوی ارگان‌های مرتبط با این موضوع هستند.
احمدی افزود: با توجه به اینکه نمایش چهره این کودکان ممنوعیت دارد سعی بر این داشته‎ایم که از بازیگران کودک برای خوانش داستان زندگی این بچه‌ها استفاده کنیم و در بخشی از این برنامه به سراغ دختران گل فروش مسیر بهشت زهرا و جاده صالح آباد رفته‌ایم. خطرات حضور آن‎ها در کنار معابر و اتوبان‌ها را بررسی کرده‌ایم. در این برنامه تلویزیونی سعی بر این داریم که با نمایش وضعیت زندگی کودکان کار، معیشت آن‎ها، بهداشت، شرایط خانواده و فاصله گرفتن آن‎ها از زندگی عادی و تحصیلات ضمن مطالبه‌گری از ارگان‌ها از مردم نیز دعوت کنیم تا در کنار برنامه شکلات تلخ با شیوه‌های مختلف کمک حال این گروه سنی فعال بر سر چهاراه‌ها و خیابان‌ها باشد.
«شکلات تلخ» با موضوع آسیب‎های اجتماعی شنبه و سه‎شنبه ساعت ۱۳:۳۰و در روزهای یکشنبه و چهارشنبه ۳۰ دقیقه بامداد از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما روی آنتن می‎رود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن