اجتماعیجوانان و خانوادهسازمان بهزيستي كشور

مدیر کل بهزیستی مازندران با حضور در مرکز صفائیه روز دختر را گرامی داشت

آيپت چنل: همزمان با ولادت باسعادت حضرت معصومه (س)و روز دختر دکتر فرزاد گوهردهی مدیر کل بهزیستی مازندران و وحید حسین زاده معاون امور اجتماعی بهزیستی با حضور در مرکز نگهداری از دختران صفائیه با اعضای هیات مدیره این مجموعه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران، دکتر گوهردهی ضمن گرامیداشت ولادت حضرت معصومه و تبریک روز دختر و فرارسیدن دهه کرامت، گفت : قریب به ۹۵دختر بدسرپرست و بی سربرست در مراکز شبانه روزی شبه خانواده تحت پوشش بهزیستی استان نگهداری می شوند و ۱۵۳دختر فاقد سرپرست موثر در نزد بستگان سببی ونسبی باحمایت اقتصادی و اجتماعی بهزیستی مازندران نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته  حدود ۱۵دختر باتوانمند سازی اجتماعی واقتصادی خانواده تحویل والدین آنها داده شده و۷دختر هم ازدواج کردند تصریح کرد:  همچنین حدود۷۰ تن از دختران کار هم از خدمات مددکاری وحمایتی بهزیستی استان بهرمند شدند.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران با اشاره به فعالیت مرکز دولتی  شبانه روزی خانه سلامت برای حمایت از دختران در معرض آسیب  و ارائه خدمات روانشناسی و مددکاری وحمایت های مادی و معنوی  در این مرکز به ۴۲ دختر در سال گذشته متذکر شد: همچنین با راه اندازی مرکز ندای مهر (خانه سلامت روزانه ) در ساری حدود ۴۰دختر در معرض آسیب بصورت روزانه از خدمات مرکز فوق بهر ه مند می‌شوند.

دکتر گوهردهی بر ایجاد آرامش ، آسایش و امنیت دختران و فراهم نمودن ابزارهای توانمند سازی آنها با برگزاری کلاسهای فنی و حرفه ای متناسب با نیاز جامعه در سازمان بهزیستی تاکید کرد و افزود:  شایسته است تا فرزندان این مرکز ضمن الگو برداری از بزرگان دین و فراگیری مهارت های زندگی بیشترین تمرکز و زمان خود را صرف تحصیل دانش نمایند.
مدیر کل بهزیستی مازندران  آینده روشن کشور را در گرو آموزش و پرورش همه جانبه کودکان و نوجوانان عنوان کرد و افزود : بانوان و دختران باید جایگاه واقعی و ارزش حقیقی خود را بشناسند و در جهت بالندگی، رشد و شکوفایی خود بکوشند.
وی همچنین مراکز نگهداری از فرزندان بهزیستی  را شرکای توانمند این نهاد حمایتی در پیشبرد اهداف و خدمات دانست و با تاکید بر تعامل بیشتر مراکز تحت نظارت بهزیستی با ادارات بهزیستی شهرستان ها خاطرنشان کرد  : بسیاری از امور جاری و مسائل اجرایی مربوط به مراکز، در ادارات بهزیستی شهرستان قابل بررسی و رفع است.

مدیر کل بهزیستی مازندران در پایان با اهدای هدیه این روز را به دختران مقیم مرکز تبریک گفت و در حاشیه این دیدار از سالن تولید قارچ در این مرکز بازدید کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن