میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری

مراتب ثبت ۱۱ میراث ناملموس به استاندار فارس ابلاغ شد

آيپت چنل: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای مراتب ثبت ۱۱ اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را به استاندار فارس ابلاغ کرد.

به‌گزارش خبرگزاری میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان در نامه‌ای به عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس مراتب ثبت ۱۱ میراث فرهنگی ناملموس در این استان را به او ابلاغ کرد.

در نامه دکتر علی‌اصغر مونسان به استاندار فارس آمده است:

«در اجرای ماده یک از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۱۳۸۲ و مواد ۱۱ و ۱۲ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و مواد دو و سه آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۸۷/۱۱/۶ هیئت‌وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث‌فرهنگی ناملموس با عنوان «مراسم شنبه اول سال در شهر نی‌ریز» به شماره ۲۰۰۲، «مهارت تهیه حلوای مسقطی در لارستان» به شماره ۲۰۰۳، «مهارت تهیه انواع حلوای ارده ارزقان» به شماره ۲۰۰۴، «مهارت تهیه حلوای سنتی (میده)» به شماره ۲۰۰۵، «شیوه نواختن موسیقی محلی جهرم با تار» به شماره ۲۰۰۶، «مهارت ساخت کاشی هفت‌رنگ شیراز» به شماره ۲۰۰۷، «مهارت تهیه حلوای سی ین» به شماره ۲۰۰۸ در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۵، «مهارت خوس دوزی و خوس بافی در جنوب فارس» به شماره ۲۰۳۱، مهارت رنگرزی پشم در عشایر استان فارس» به شماره ۲۰۳۲، «مهارت سنتی دوخت رخ دوزی و کاربردهای آیینی آن» به شماره ۲۰۳۳ و «مهارت ساخت کومه در مناطق ییلاقی استان فارس»‌ به شماره ۲۰۳۴ در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۹ در فهرست ملی میراث‌فرهنگی ناملموس به ثبت رسیده است. هرگونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث شود، مورد تأکید است.

خواهشمند است، دستور فرمایید مراتب برای اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط ابلاغ و از نتیجه اقدام این وزارتخانه را مطلع کنند.»

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن