حوزه هنری

انیمیشن «چرت و پرت» اثر برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم هند ۲۰۲۰ شد

آيپت چنل: فیلم انیمیشن «چرت و پرت» جایزه بهترین انیمیشن فستیوال بین‌المللی فیلم هند ۲۰۲۰ با موضوع کووید ۱۹ را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شریف اسلامی رئیس حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: فیلم انیمیشن «چرت و پرت» از تولیدات سال جاری این مرکز به کارگردانی رامین ملامحمدی در اولین فستیوال بین‌المللی فیلم هند با موضوع بیماری کرونا موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره شد.

وی بیان کرد: اولین جشنواره بین‌المللی فیلم هند در مورد ویروس کوووید ۱۹ از ۵ تا ۱۴ خردادماه به صورت مجازی در ایالت «اودیسای» هند برگزار شد.

اسلامی هدف از برگزاری این جشنواره را تبادل تجربه، دانش، اطلاعات و ایده‌های فیلم‌سازان سراسر دنیا و به اشتراک گذاشتن نگاه هنرمندانه آنها در مواجهه با مقوله ویروس کرونا عنوان کرد.

وی بیان کرد: مارین بورگو از کشور فرانسه، مانی رام از کشور هند، قدرت‌اله تقوی از کشور افغانستان و ریچارد از کشور کنگو، داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند.

رقابت ۸ فیلم از حوزه هنری استان در جشنواره

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مجموع ۷۰ اثر از ۲۲ کشور جهان در این جشنواره به رقابت پرداختند که از این تعداد ۱۲ فیلم متعلق به هنرمندان ایران بود و جالب اینجاست که از این تعداد، ۸ فیلم از تولیدات حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است که در این جشنواره به رقابت با فیلم‌سازان دنیا پرداختند.

وی افزود: لوح سپاس و دیپلم افتخار فیلم‌سازان ایرانی شرکت‌کننده در این جشنواره، توسط «ماهشوار رائو: مدیر جشنواره مذکور، به «مینا هادیان» معاون کنسولگری و مسئول بخش دیپلماسی عمومی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند اهدا شد.

وی اظهار داشت: فیلم کوتاه «چرت و پرت» در قالب طنز، داستان سیزده بدر کرونایی یک خانواده است که به مدت سه دقیقه تولید شده و در اینستاگرام حوزه هنری استان قابل مشاهده است.

اسلامی تصریح کرد: طی سه ماه اخیر این مرکز با هدف فرهنگ‌سازی برای مبارزه با ویروس کرونا اقدام به تولید بیش از ۱۸ فیلم در قالب‌های موشن‌گرافی، انیمیشن، استاپ‌موشن، داستانی، مستند و نماهنگ با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرده است که این فیلم‌ها در شبکه‌های مجازی به نمایش درآمدند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن