فرهنگ عمومیفرهنگیکانال نشست خبری

هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با تغییرات بنیادی برگزار می‌شود

آيپت چنل: مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) از برگزاری هجدهمین دوره این جشنواره با تغییرات بنیادی به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش شبكه تلويزيوني راديويي خبري ايران، محمودرضا برازش ظهر امروز در نشستی خبری پیرامون هجدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در هتل فرهنگ و هنر مشهد اظهار داشت: امسال هجدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) برگزار شده و این امر سبب گرایش بیشتر به سوی رسانه شده است.

وی گفت: در جشنواره امسال ظرفیت برای سایر افراد شرکت کننده از خارج از کشور مناسب نبود اما برای تعامل بیشتر در سال‌های آینده با این افراد برنامه‌ریزی شده است، طی تعاملاتی با صدا و سیما ۱۰ برنامه تدارک دیده شده که تاکنون ۲ برنامه از آن پخش شده است.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ادامه داد: مقدمات برنامه‌های استانی چیده شده و قرار بر برگزاری جشنواره‌های استانی پس از آبان‌ماه بوده است، فاصله زمانی جشنواره‌های استانی به دلیل محدودیت‌های پیش رو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ظرفیت خلق اثر دارد، این جشنواره پس از راه‌اندازی بسیاری از افراد را برای یادگیری و آموزش آماده می‌سازد، در حوزه پژوهشی، شعر و داستان و نظایر این موارد افراد بسیاری مشغول به فعالیت هستند، به عنوان مثال ۱۴ استان در بخش شعر و داستان آمادگی حضور در جشنواره‌های استانی را دارند.

برازش تصریح کرد: در حوزه تئاتر علاوه بر بخش کودک و بزرگسال با همکاری با سایر دستگاه‌ها هشت نمایشنامه توسط نویسندگان برتر کشور تکمیل شده و برخی نیز در حال تکمیل هستند، در حوزه موسیقی هنرهای فاخری وجود داشته که مورد استقبال متولیان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: هفته گذشته کارگاه همدلی با حضور ۷۰ نفر از هنرمندان برگزار شد، همچنین جشنواره‌های مختلفی در طی سال برپا می‌شوند، آثار زیبایی آماده شدند و بسیاری از آثار نیز در حال تکمیل هستند، همکاری بسیاری از بخش‌ها نظیر آستان قدس رضوی و نظایر این موارد توانستیم در بخش عکس‌ها، فیلم‌ها و مانند آنها موفق باشیم.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) عنوان کرد: برخی از آثار جشنواره‌های مشهد در کلان‌شهرهای این شهر استفاده می‌شوند، یکی از راه‌های دیده شدن توسط عموم فضای مجازی بوده است.

وی افزود:کلیپ‌های آماده شده برای دهه کرامت روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بازدید دارند، ما می‌توانیم در فضای مجازی برای گسترش کار خود فعالیت بالایی داشته باشیم.

برازش اظهار داشت: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) امسال کم‌هزینه بود، به عبارتی بیشترین هزینه ما صرف سکه‌های مسابقات می‌شود، در گذشته هشت سکه برای مسابقات در نظر گرفته می‌شد اما در حال حاضر تعداد آنها به پنج سکه کاهش یافت.

وی ادامه داد: بسیاری از فعالیت‌های بنیاد بین المللی امام رضا (ع) مشترک با آستان قدس بوده است، همچنین با سایر دستگاه‌ها ارتباطاتی برقرار شده، برخی از جشنواره‌های ما به صورت ملی برگزار شده و میهمانانی از سایر کشورها به ویژه کشورهای عربی به این شهر مشرف می‌شوند.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) عنوان کرد:باید از نظر تبلیغی حمایت شویم تا بتوانیم موفق‌تر از وضعیت کنونی باشیم، بنا بر گفته بسیاری از افراد عدم فعالیت در مشهد و انتقال دفتر به تهران سبب بهبود وضعیت بنیاد می‌شود اما ما می‌خواهیم در جوار امام رضا (ع) باشیم.

سیدجلال فیاضی؛ مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) نیز در این جلسه اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع)، انتقال آموزه‌های امامان به نسل بعدی علاوه بر شفاعت، زیارت، ارادت، عشق به ائمه و نظایر این موارد است، بسیاری از صافت نیکو و خصلت‌های ناپسند به عنوان هنجارها و ناهنجارهای اجتماعی شناخته شدند که از آنها می‌توان به صدق و کذب اشاره کرد.

فیاضی ادامه داد: مسابقات ملی با عنوان امام مهربانی با همراهی اپلیکیشن روبیکا به زودی برگزار می‌شود که در آن شهروندان  شعر، داستان و یا هر متن و قالبی را برای ما ارسال کنند که سه نفر از آنها به عنوان نفرات نخست تا سوم معرفی شوند، قرار بر خروج ما از بستر شهری و قالب شدن در کشور و حتی وسیع‌تر از آن شده است.

سیدجواد رفاهی؛ مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) نیز در این برنامه اظهار داشت: امور مختلفی در بنیاد بین المللی امام رضا (ع) انجام می‌شود، برای برگزاری هر جشنواره تمامی همکاران در این زمینه پای کار می‌آیند و امور در کمترین زمان ممکن صورت می‌پذیرند.

منبع: تسنيم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن