کانون پرورش فکری٬ کودکان و نوجوانان

افتتاح رسمی بخش ناشنوایان کانون مجازی

با رویکرد توسعه عدالت فرهنگی در کانون پرورش فکری؛

آيپت چنل: با راه‌اندازی سامانه مرکز مجازی کانون پرورش فکری، دوره‌های مجازی ویژه‌ی کودکان و نوجوانان دارای محدودیت شنوایی برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نخستین دوره این کارگاه‌ها در دو رشته «نوشتن خلاق» و «کاردستی» با زبان اشاره برگزار می‌شود و در صورت استقبال مخاطبان تعداد و تنوع این فعالیت‌ها افزایش خواهد یافت.

بر اساس این خبر، ثبت‌نام در این دوره‌ها رایگان است و علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات و ثبت‌نام تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹ می‌توانند به پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی kpf.ir مراجعه کنند.

در دوره «نوشتن خلاق» کودکان و نوجوانان ناشنوا پس از آشنایی با سبک‌های مختلف داستان‌نویسی، می‌توانند ایده‌های نابی برای داستان‌ خود انتخاب کرده و آن را پرورش داده و تبدیل به داستان کنند. در اين فعاليت مربى فضايى ايجاد مى‌كند تا آنان به آسانى بتوانند مشاهدات، احساسات و افكار خود را بنويسند و از عمل نوشتن لذت ببرند.

بر همین اساس، علاوه بر خواندن متن‌هاى ادبى از سوی مربى ادبى مراحلى همچون «پرورش حواس»، «آشنايى با كلمه به عنوان ابزار كار ادبى»، «پرورش خلاقيت و آمادگى براى نوشتن»، «مشاهده و خاطره‌نويسى» و «پرورش توان نوشتارى» در كارگاه «نوشتن خلاق» اجرا مى‌شود.

در کارگاه «کاردستی» نیز نوجوانِ دارای محدودیت شنوایی از طریق کاردستی می‌اندیشد تا قوه خلاقیت خود را رشد دهد و به آسانی ذهن خود را بارور سازد. همچنین نوجوان ناشنوا می‌آموزد با بهره‌گیری از ابزارهای در دسترس به خلق آثار دست بزنند.

یادآوری می‌شود ثبت‌نام دوره‌های آموزش مجازی در پایگاه کانون به نشانی kpf.ir در قالب فعالیت‌ها و کارگاه‌های متنوع ادبی، هنری، فرهنگی و اجتماعی از ۵ تیر آغاز شده است تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ادامه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن