اجتماعیسازمان اوقاف و امور خيريه

دیدار معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و رئیس اداره فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش

آيپت چنل: در دیدار معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در خصوص موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر شد و موضوع انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان با سرهنگ عباس جعفرزاده، رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش دیدار کرد.

حجت‌الاسلام عادل در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی؛ ریاست سازمان اوقاف در خصوص محرومیت‌زدایی، فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه کمک مومنانه توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برای کمک به محرومان در این روزها خصوصا در ماه مبارک رمضان انجام شد.

وی با بیان اینکه بقاع‌ متبرکه و امامزادگان در ایام شیوع ویروس کرونا، براساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل بودند، گفت: تعطیلی امامزادگان باعث شد تا علاوه بر پرداختن به موضوعات محرومیت‌زدایی فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای را در فضای مجازی داشته باشیم و خلاء مراسمات فرهنگی را تا حدی جبران کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف به تشریح برخی برنامه‌های این سازمان در دهه کرامت پرداخت و تصریح کرد: کاروان‌های شادی «شمیم کرامت» قرار است در سالروز ولادت امام رضا (ع) به مناطق مختلف کشور اعزام ‌شوند؛ این کاروان‌ها می‌توانند در محلات نظامی ارتش هم فعالیت داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگی و انتشارات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز با اشاره به قرار گرفتن آستان مقدس امامزاده هاشم (ع) بوشهر در داخل پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی و فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی در این امامزاده، فعالیت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران از جمله برپایی بیمارستان صحرایی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

جعفرزاده با مهم خواندن وقف‌های مشارکتی و جمعی، بر استفاده از ظرفیت خیرین نظامی تاکید کرد و در خصوص بزرگداشت فرماندهان ارتش و اعزام مُبلغ از سوی سازمان اوقاف در مناسبت‌های مذهبی به محلات نظامی ارتش پیشنهاداتی را ارائه داد.

در این دیدار درباره انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با توجه به اسناد بالادستی دو سازمان بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن