بنياد مستضعفان انقلاب اسلامينفت و انرژی

مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث بزرگترین خط لوله انتقال نفت خاورمیانه

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا خبر داد؛

آیپت چنل: مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان از مشارکت این بنیاد در احداث بزرگترین خط انتقال نفت خاورمیانه که قرار است روزانه یک میلیون بشکه نفت مناطق جنوبی کشور را به سواحل مکران منتقل کند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، اوجی با اعلام خبر مشارکت بنیاد مستضعفان در پروژه عظیم و استراتژیک انتقال خط لوله نفت مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور به سواحل مکران اظهار کرد: در حال حاضر ایران تنها دارای یک ترمینال نفتی است که در منطقه خارک و در محدوده خلیج فارس قرار دارد؛ ولی با توجه به مصالح کشور و تصمیمات اتخاذ شده مبنی بر احداث یک ترمینال نفتی دیگر در سواحل مکران، پروژه خط لوله ۴۲ اینچی گوره به جاسک به طول ۱۱۰۰ کیلومتر طراحی شد.

مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا وابسته به بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این خط لوله، بزرگترین خط انتقال نفت در منطقه خاورمیانه است افزود: با بهره برداری از این خط لوله انتقال نفت، ایران صاحب دومین ترمینال نفتی می شود که در منطقه ای خارج از خلیج فارس و در سواحل مکران قرار دارد و با توجه به شرایط موجود، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: این خط لوله ۱۱۰۰ کیلومتری شامل ۵ تلمبه خانه در مسیر گوره به جاسک است و روزانه قابلیت انتقال یک میلیون بشکه نفت از مناطق نفتی جنوب و جنوب غرب کشور به سواحل مکران را دارد.

اوجی با تاکید بر اینکه با بهره برداری از این خط انتقال نفت، نفت ایران می تواند با دور زدن تنگه هرمز از ترمینالی در سواحل مکران صادر شود گفت: شرکت پایندان وابسته به بنیاد مستضعفان، در مهمترین گستره این پروژه ملی مشارکت دارد و عملیات اجرایی احداث خط لوله در منطقه ۴-۱ و تلمبه خانه شماره ۵ این خط انتقال به این شرکت واگذار شده است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن