صنعت٬ معدن و تجارت

رئیس صمت استان تهران در پیشوا حداکثر افزایش قیمت لوازم خانگی فقط تا ۲۵ درصد

آيپت چنل: یدالله صادقی در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی شهرستان پیشوا افزود: سازمان حمایت از مصرف کننده، قیمت لوازم خانگی را نسبت به سال ۹۸، ۲۵ درصد افزایش قیمت اعلام کرده است و در حال حاضر تمام کارخانجات و لوازم نگهداری و انبارها را زیر نظر داریم.

وی گفت: در تولید و عرضه تمام قیمت ها را کنترل می کنیم و واحدهای تولیدی که قیمت ها را افزایش دهند از طریق تعزیرات حکومتی برخورد میشود و شکایات مردمی را به جد مطرح می کنیم.

صادقی درباره اختصاص ارز و گرانی هم افزود: بانک مرکزی براساس اولویت بندی نسبت به تامین ارز برای واحدهای تولیدی اقدام می کند و ارز کالاهای اساسی از بانک مرکزی تامین می شود.

وی گفت: تولید کنندگانی که نیاز مبرم به ارز برای واردات دارند باید ابتدا مواد اولیه سفارشی خود را ثبت کنند و پس از مراجعه به بانک، از طریق ارز نیمایی و حاصل از صادرات ارز خود را تامین کنند.

صادقی افزود: عمده ارز برای مواد اولیه و کالاهای اساسی است و بانک مرکزی ۹۶ درصد تامین ارز را برای مواد اولیه و کالاهای اساسی و ماشین آلات و قطعات یدکی اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران گفت: برای حل مشکل تولیدکنندگان، تسهیلات بانکی برای سرمایه در گردش، احداث، بازسازی و نوسازی تصویب می شود و تقسیط و استمهال دیون نیز مورد تصویب قرار می گیرد.

وی افزود: مشکلات زیر ساخت شهرک های صنعتی مانند آب و برق و گاز و تلفن نیز مورد بررسی قرار می گیرد و کمکهایی در این زمینه هم می شود.

صادقی گفت: ۱۵ واحد تولیدی امروز مورد بررسی قرار گرفت که برای تعدادی از واحدهای صنفی و کشاورزی تسهیلاتی در نظر گرفته میشود که بیشترین مورد آن سرمایه در گردش و وام بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن