تئاترهنری

کرونا “عصر طویلگی” را متوقف نکرد!

آیپت چنل: نمایش “عصر طویلگی” به نويسندگی ” عليرضا غفاری”  نويسنده، شاعر و مجری نام آشنا، تولید جدید آکادمی هنرهای نمایشی سولو و گروه تئاتر سولو، به طراحی و کارگردانی عماد سالکی برای اجرا آماده می شود.

 به گزارش روابط عمومی آکادمی هنرهای نمایشی سولو، نمایش “عصر طویلگی” نوشته علیرضا غفاری و به کارگردانی عماد سالکی، اثر جدید گروه تئاتر سولو می باشد که مراحل آماده سازی و تمرینات خود را می‌گذراند.

این نمایش که سال ٩٨ با ترکیبی از بازیگران تئاتر و هنرجویان آکادمی سولو آماده اجرا می شد ولی به دلیل اعمال محدویت ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایشی و بالطبع فعالیت‌های فرهنگی و جمعی، موقتاً تمریناتش را متوقف کرد، اخیراً با اعلام بازگشایی ها و اعمال کلیه موارد پیشگیرانه بهداشتی، تمرینات خود را از سر گرفته و در انتظار ظهور بر صحنه است.

عماد سالکی، کارگردان این نمایش گفت: نمايش عصر طویلگی  از خرداد ٩٨ در آكادمی هنرهای نمايشی سولو توليد خودش را آغاز كرد و بهمن و اسفند ٩٨ آماده بازبينی شد و درست موقع بازبينی ها به دليل كرونا و بسته شدن سالن های تئاتر به مدت سه ماه تمرينات متوقف شد و بازبينی به تاخير افتاد، و رایزنی ها و هماهنگی هایی که برای اجرای عمومی این اثر انجام دادیم موکول به اطلاع ثانوی شد در شرایط قرنطينه تمرینات را به صورت غیر حضوری و آنلاین زنده نگه داشتیم و اکنون بعد از ٣ ماه تعطيلی و توقف تمرینات، از ٢ خرداد ٩٩ با رعايت تمام مسائل بهداشتی و حفظ سلامت، بهمراه گروه با شيلد وماسك و با تمام سختی ها، نگرانی ها و دغدغه سلامتی اعضای گروه اما عشق به تئاتر، تمرينات خود را ازسر گرفته و خود را آماده اجرا ميكنیم.

بازیگر شمس پرنده افزود: اين متن بيش از پيش از اهميت بسزایی برخوردار بود و بعد از داستان قرنطينه و فراگير شدن كرونا در جهان اهميت اجرایی بيشتری به خود گرفته و حال می فهميم، كرونا گویی هشدار طبيعت به انسان است، انسانی كه حتی به خودش رحم نميكند وتمام موجودات و جهان را به خطر می اندازد.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که گروهش با تلاش بيشتر، هدفمند و با عشق، تمرينات خود را جدی تر از گذشته آغاز كرده است و کرونا نتوانسته راه اجرای عصر طویلگی  را سد کند و در پایان اضافه نمود که فعلا برای اجرای عمومی این اثر منتظر اعلام شرایط جدید تماشاخانه ها و در حال رایزنی هستیم و اخبار تکمیلی و زمان اجرا به زودی اعلام می شود.

امیر کاوه آهنین جان، بازیگر، مدرس و کارگردان با سابقه تئاتر به همراه ناديا حسام مدیر آکادمی هنرهای نمایشی سولو بعنوان مجری طرح و مشاوران کارگردان این نمایش هستند و آرش پارساخو دراماتورژی این نمایش را بعهده دارد و دیگر عوامل در آینده نزدیک معرفی خواهند.

نمايش عصر طویلگی داستان یک سیرک اعجاب آور و شگفت انگيز را روایت می‌کند که در آخرین شب خود، با خاطرات دردآور و حيرت انگيز حيوانات، دچار تحولات و دگرگونی ميشود.

???????????????????????????
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن