بورس

بازنگری در مواد دستورعمل پذیرش بورس تهران

آیپت چنل: مدیر پذیرش بورس تهران اعلام کرد: بر اساس مصوبه‌های هیئت مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار، اصلاحاتی در مواد دستوراعمل پذیرش بورس تهران انجام شده است که طی نامه شماره ۱۱۴۲۶۸/۱۲۱ از ۳۱ خردادماه به این بورس ابلاغ شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران، محمد امین قهرمانی اظهار کرد: اصلاحات اعمال شده در دستورعمل پذیرش از ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۹ لازم ­الاجرا می­ باشد. همچنین بر اساس ماده ۲ و تبصره­ های آن، ترکیب اعضای هیئت پذیرش شامل پنج عضو به شرح ذیل است:

مدیر عامل بورس؛

یک نفر متخصص حسابداری، حسابرسی یا مالی، با معرفی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با کانون نهادهای سرمایه ­گذاری ایران و با تأیید هیئت مدیره بورس؛

یک نفر شخص حقیقی با تخصص حسابداری، حسابرسی یا مالی به انتخاب هیئت مدیره بورس؛

یک نفر شخص حقیقی با تخصص حقوق به انتخاب هیئت مدیره بورس؛

یک نفر شخص حقیقی با تخصص مالی یا با تجربه در صنعت مربوطه یا صنایع مشابه به انتخاب مدیر عامل بورس.

وی گفت مدیر عامل بورس، رئیس هیئت پذیرش خواهد بود و ادامه داد:بر اساس ماده ۳ نشست‌های هیئت پذیرش با حضور حداقل چهار عضو که یکی از آنها مدیر عامل بورس می­ باشد، رسمیت می‌­یابد و تصمیم‌های هیئت پذیرش با رأی موافق حداقل چهار نفر معتبر خواهد بود.

قهرمانی یادآور شد: بر اساس تبصره ۱ ماده پانزده مکرر رویه فرایند پذیرش (موضوع ماده ۲۸ مکرر یک)، شامل شرکت­ های پذیرفته شده در بازار اول و دوم فرابورس ایران که متقاضی پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران هستند، نمی ­شود. درباره این قبیل شرکت‌ها، با درخواست پذیرش از سوی متقاضی و ارائه گزارش کارشناسی بورس اوراق بهادار تهران، موضوع قابل طرح در هیئت پذیرش بورس است.

مدیر پذیرش بورس تهران گفت مدارک و مستندات پذیرش از طریق سامانه الکترونیکی پذیرش در خدمت بورس است و افزود: بر اساس ماده ۲۸ مکرر بورس، سامانه الکترونیکی جهت انجام فرایند پذیرش تا درج اوراق بهادار را مطابق با این دستورالعمل و الزامات سازمان طراحی و پیاده ­سازی می ­کند. در این سامانه همه مکاتبات لازم درباره پذیرش شرکت به صورت الکتورنیکی بارگذاری شده و قابلیت رهگیری خواهد داشت.

همچنین بورس فهرست متقاضیان پذیرش (در صورت کسب اطمینان از ادامه فرآیند پذیرش) را به همراه خلاصه‌ای از وضع پرونده پذیرش آنها در پایان هر ماه در سامانه بارگذاری می­ کند، به نحوی که برای عموم قابل مشاهده باشد.

علاقه‌مندان برای مشاهده کامل دستورعمل اینجا را کلیک کنند.

منبع: روند بورس امروز

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن