بورس

زمان عرضه اولیه ۱۵ درصد “سیتا” قطعی شد / جزییات هفتمین شرکت جدید

آیپت چنل: زمان و شرایط عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام سرمایه گذاری سیمان تامین مشخص شد تا این شرکت ۱.۱ هزار میلیارد تومانی هفتمین شرکت جدید سال شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی چهارشنبه هفته گذشته ۱۵ درصد سهام سرمایه گذاری پویا به عنوان ششمین شرکت جدید در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شد که چهارشنبه این هفته ۱۱ تیر نیز، سرمایه گذاری سیمان تامین در بازار دوم معاملات بورس حاضر می شود .

به این ترتیب ۱۵ درصد از سهام “سیتا” معادل یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی ۸۰۰ سهم با دامنه قیمت ۱۴۹۰ تا ۱۵۷۵ تومانی هر سهم به عموم واگذار خواهد شد .

براساس این گزارش، “سیتا” با سرمایه ۱٫۱ هزار میلیارد تومانی بطور مستقیم و غیرمستقیم از طریق مدیریت هلدینگ سیمان فارس و خوزستان در ۱۷ شرکت سیمانی و ۱۲ شرکت غیر سیمانی سهامدار است و عملکرد آنها از جنبه های عملیاتی، مالی، فنی و بازرگانی کنترل موثر دارد. با مدیریت ۱۷ شرکت سیمانی طیف گسترده ای از محصولات شامل سیمان خاکستری در تیپ های مختلف از جمله تیپ یک،دو، پنج، پوزولانی، پوزولانی ویژه و انواع سیمان آمیخته را تولید می‌کند و در دو کارخانه ساوه و نیریز ،سیمان سفید مرغوب تولید و به بازارهای داخلی و صادراتی عرضه می‌کند.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی مالک ۱۰۰ درصدی این شرکت با ۳۹ نیروی انسانی بشمار می آید. طبق مصوبه مجمع فوق العاده ۱۸ فروردین سال جاری مرحله دوم افزایش سرمایه از ۱٫۱ به ۱٫۲۷ هزار میلیارد تومان از محل مطالبات سهامداران طی مدت دو سال به هیات مدیره تفویض شده است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام ۶ شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول و سرمایه گذاری پویا به ترتیب در ۲۰ و ۲۷ فروردین، ۱۰ و ۳۱ اردیبهشت ، ۷ خرداد و ۴ تیر عرضه اولیه شده اند و سرمایه گذاری سیمان تامین هفتمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن