سازمان زیبا سازی شهر تهران

دستورالعمل استفاده از برج‌های نوری به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد

آیپت چنل: معاون هماهنگی امور مناطق گفت: دستورالعمل استفاده از برج‌های نوری در فضای شهری توسط سازمان تهیه و جهت بهره برداری، به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛‌ لاله کاظمی‌با بیان این مطلب افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف کاهش آلودگی‌ها و اغتشاشات بصری، کاهش آلودگی‌های نوری و جلوگیری از ایجاد جلوه نامناسب شهر، دستورالعمل استفاده از برج‌های نوری در فضاهای شهری را تهیه و به شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت تأمین روشنایی و امنیت فضاهای شهری و ضرورت استفاده مناسب از تجهیزات سیستم روشنایی و همچنین با توجه به روند افزایشی استفاده از برج‌های نوری در سطح مناطق ۲۲ گانه و از آنجا که موارد استفاده از تجهیزات روشنایی مذكور، عموماً غیرضروری بوده و منجر به ایجاد آلودگی بصری، آلودگی نوری، جلوه نامناسب شهر و موارد مشابه می‌شود، دستورالعمل استفاده از برج‌های نوری در فضای شهری توسط سازمان تهیه و جهت بهره برداری، به شهرداران مناطق ۲۲ گانه ارسال شد.

کاظمی‌تصریح کرد: در این دستورالعمل، کلیه موارد و ضوابط مربوطه اعم از جانمایی و نصب، اصول ایمنی و استانداردهای فنی جهت رعایت توسط مناطق ۲۲گانه ذکر شده است.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن