سینماهنری

جشنواره فیلم شانگهای برگزار می‌شود/احتمال حضور نداشتن مهمان خارجی

ظرف یک ماه آینده؛

آیپت چنل: جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای اواخر جولای برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران به نقل از ورایتی، جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای برنامه دارد تا اواخر همین ماه یعنی از ۱۸ تا ۲۷ جولای (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) برگزار شود.

از دیگر رویدادهای صنعت سرگرمی چین می‌توان به جشنواره تلویزیونی شانگهای و کنفرانس صنعت بازی «چاینا جوی» اشاره کرد که آنها نیز قرار است به زودی برگزار شوند.

برمبنای منابع خبری چینی و ایرانی، این کشور قصد دارد با وجود مشاهده شدن برخی از موارد ابتلا به کرونا در پکن و استان هیبی، رویدادهای سالانه را اجرا کند.

این در حالی است که سینماهای چین از ماه ژانویه که بسته شدند هنوز باز نشده‌اند هر چند شایعات حاکی از این است که آنها نیز در ماه جولای دوباره شروع به کار می‌کنند.

ماه پیش مقامات گفته بودند که سینماها در مناطق کم خطر از نظر ابتلا به کرونا، می‌توانند کارشان را دوباره از سربگیرند و با رعایت مقررات ایمنی شروع به کار کنند اما هنوز بخشنامه‌های رسمی محلی که این کار را ممکن کنند تنظیم نشده‌اند.

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای نیز هنوز هیچ تایید رسمی درباره بازگشت به کارش ارایه نکرده اما خبر شروع به کار آن به طور گسترده توسط نشریه‌های ملی و مجله دولتی کشور اعلام شده است.

در عین حال  نیز چهارشنبه اعلام کرد که این فستیوال از ۱۸ تا ۲۷ (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) جولای برگزار می‌شود. این مطلب در خبری درباره فیلم کاظم ملایی مطرح و بیان شد فیلم سینمایی «گورکن» وی در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای به نمایش درمی‌آید.

این در حالی است که پیشتر قرار بود این جشنواره از ۱۳ تا ۲۲ ژوئن برگزار شود اما به دلیل اقدامات احتیاطی در مقابله با ویروس کرونا زمان برگزاری آن تا زمان نامعلومی به تعویق افتاد.

احتمالا این جشنواره امسال بدون مهمانان خارجی برگزار شود زیرا چین با وجود برقراری پروازهای خارجی تقریبا ورود همه خارجی‌ها را ممنوع کرده است.

در سطح جهانی نیز برگزاری جشنواره‌های فیزیکی بسیار نادر است و تنها جشنواره فیلم تایپه در تایوان از ۲۵ ژوئن تا ۱۱ جولای و جشنواره مارسی فرانسه از ۷ تا ۱۳ جولای برنامه برگزاری خود را اعلام کرده‌اند.

شانگهای با جمعیتی ۲۴ میلیون نفری هرگز از نظر کرونا در فشار شدید قرار نگرفت و به قرنطینه کامل نرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن