دانشگاهکانال نشست خبری

حال دانشگاه جامع علمی کاربردی خوب است

به گزارش آیپت چنل به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی صبح امروز در نشست خبري که در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، به تشریح برنامه ها و فعالیت های آموزشی این دانشگاه پرداخت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: قرار بود آزمون های نظری این دانشگاه به صورت حضوری برگزار شود ولی با اوج گیری مجدد بیماری کرونا، در خردادماه و همچنین در تیرماه آزمون هایی که قرار بود حضوری برگزار شوند، با هماهنگی هایی که به عمل آمده از ۲۱ تیرماه تا ۱۷ مرداد به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی افزود: وضعیت همه استان ها با هم یکی نیست. با هماهنگی که با ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام شده است، مقرر شد در استان هایی که سفید بوده و امکان برگزاری حضوری آزمون وجود داشته باشد، این آزمون ها به صورت حضوری برگزار شود، بنابراین الزامی برای برگزاری مجازی در همه کشور نیست.

دکتر محمدحسین امید بیان کرد: اگر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان های مختلف و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آن استان اجازه برگزاری آزمون حضوری را بدهند، آزمون ها در آن استان ها به صورت حضوری برگزار می شود. با شرکت های مختلف صحبت شده و حق انتخاب به استان ها داده شده است.

وی ادامه داد: برخی از امتحانات ما به صورت متمرکز و سراسری برگزار می شد که این آزمون در کل کشور در یک زمان مشخص به صورت مجازی برگزار می شود و این در کل کشور هم برای استان های سفید و هم برای استان های قرمز برای دروس متمرکز و سراسری به صورت مجازی برگزار خواهد شد، ولی برگزاری آزمون برای سایر دروس منوط به شرایط استان ها است. اگر امکان حضوری باشد، حضوری برگزار شده و امکان آن نباشد، به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: امسال زمان آزمون های ما نیز از دو هفته به چهار هفته افزایش یافته است.

وی درباره دروس عملی نیز گفت: بخش زیادی از دروس ما عملی و کارگاهی هستند و برای این دروس غیر از آزمون عملی راهی نیست. این دروس و آزمون در استان های سفید برقرار است و اگر استاد سرفصل ها را تمام کند و شرایط نیز مهیا باشد، آزمون آن نیز به صورت عملی برگزار خواهد شد، ولی در استان هایی که جزو استان های قرمز بوده و شرایط برگزاری کلاس درس عملی و آزمون آن نباشد، این دروس تا پایان شهریورماه ناتمام می ماند و هر وقت اجازه کلاس عملی داده شد، این کلاس ها و آزمون های عملی برگزار می شود.

دانشگاه جامع علمی کاربردی برای دانشجویان مبتلا به کرونا تسهیلات آزمونی ارائه می کند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از فراهم شدن شرایط برای دانشجویانی که کرونا دارند، در آزمون ها خبر داد و گفت: ممکن است دانشجویی بیمار باشد، بنابراین شرایط را فراهم کردیم تا پایان تابستان هر زمان توانست در آزمون شرکت کند. الزامی وجود ندارد که این افراد در آزمون ها در زمان مشخص شرکت کنند. اگر عذرشان موجه باشد و پزشک نیز آن را تأیید کند، برای این دانشجویان با تأخیر، آزمون جداگانه ای برگزار می شود.

پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی سیر صعودی داشته است

دکتر محمدحسین امید در ادامه به آمار پذیرش دانشجویان در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: پذیرش در این چند سال سیر صعودی داشته به طوری که در سال ۹۹-۹۸، ۱۵۹ هزار و ۸۳۰ نفر پذیرش شده اند که ۲۰ درصد رشد داشته است. در سال تحصیلی جاری ۹۰ هزار و ۳۹ نفر در مقطع کاردانی و ۶۹ هزار و ۷۹۱ نفر در مقطع کارشناسی پذیرش شده اند که در مجموع ۱۵۹ هزار و ۸۳۰ نفر می شود.

وی دلیل افزایش پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی را فراهم بودن تمام رشته های موردنیاز دانشجویان در تمام استان ها اعلام کرد و گفت: در شرایطی زندگی می کنیم که دانشجویان ترجیح می دهند در محل زندگی خود تحصیل کنند و ما نیز در تمام شهرها یک سبد کامل از رشته ها را داریم.

شاغلین دانشگاه جامع علمی کاربردی به ۸۵ درصد افزایش پیدا کرده است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه به وضعیت اشتغال دانش آموختگان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: وضعیت اشتغال دانش آموختگان را رصد می کنیم. در سه سال ۹۶، ۹۷، ۹۸، تعداد شاغلان دانشگاه جامع علمی کاربردی از ۶۵ درصد به ۸۵ درصد رسیده و کسانی که در رشته های مرتبط خود مشغول به کار هستند از ۲۲ درصد به ۳۳ درصد رسیده اند. همچنین سهمیه آزادها که بیش از ۹۳ درصد آنها هنگام ورود به دانشگاه شاغل نبودند، در حال حاضر ۶۰ درصد آنها شغل دارند.

وی افزود: ۸۵ درصد دانش آموختگان ما که دو سال پیش دانش آموخته شدند در حال حاضر شاغل هستند و این برای ما دستاورد بزرگی است و پایان شهریور امسال نیز برای فارغ التحصیلان امسال رصد شغلی را انجام می دهیم و یکی از شاخص های ما در ارزیابی مراکز ما، رصد اشتغال دانش آموختگان آن است.

پذیرش کاردانی و کارشناسی های دانشگاه جامع علمی کاربردی در نیمه اول شهریور ماه سالجاری انجام می شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: پذیرش مهرماه ما نیز با تأخیر برگزار شده، کاردانی ها ۴ تا ۱۱ شهریور و کارشناسی ها ۱۱ تا ۱۷ شهریور پذیرش می شوند.

اولین مدرسه تابستانی کسب و کار در دانشگاه جامع به صورت مجازی راه اندازی شد

دکتر محمدحسین امید عنوان کرد: تابستان امسال مدرسه کسب و کار جامع را به صورت مجازی برگزار می کنیم. دانش آموختگان ما با اولویت اول می توانند در این کلاس ها شرکت کنند. این کلاس ها از ۲۵ تیر شروع می شود. چهار کلاس مختلف و ۱۰ ساعت فشرده در زمینه های مختلف کسب و کار است

وی ادامه داد: همچنین قرار است آزمون تعیین علاقه شغلی برگزار شود و توصیه ما به دانش آموزان سال آخر متوسطه این است که در این کلاس ها شرکت کنند و در این کلاس ها مشخص می شود که افراد در چه شغل هایی موفق خواهند شد.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن