دانشگاهنظامی و دفاعی

۱۱ موزه دفاع مقدس تا پایان سال افتتاح می‌شود

سردار کارگر:

آیپت چنل: رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از افتتاح ۱۱ موزه دفاع مقدس تا پایان سال ۹۹ خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵ موزه مربوط به دفاع مقدس در کشور راه‌اندازی شده که تا پایان امسال ۱۱ موزه دیگر افتتاح می‌شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران، سردار سرتیپ پاسدار بهمن کارگر در جلسه هیأت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک دهه کرامت و گرامیداشت ایام عملیات آزادسازی مهران در سال ۱۳۶۵، افزود: این دانشگاه در موضوع حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیشتاز است.

وی با بیان این که شعار چهلمین سالگرد دفاع مقدس «ما قوی هستیم» است، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده در جلسه هیأت امنای این بنیاد، به منظور گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوم خردادماه سال جاری تا پایان سال به مدت ۴۳ هفته ویژه برنامه‌هایی در ادارات و سازمان‌ها در نظر گرفته شده بود که به دلیل شیوع بیماری کرونا، نحوه اجرای این برنامه‌ها بر عهده سازمان‌ها گذاشته شد که با نوآوری خود برای بزرگداشت دفاع مقدس اقدام کنند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مسوول حفظ و نشر و گرامیداشت دفاع مقدس، نیروهای مسلح نیستند. پیروز اصلی دفاع مقدس همه مردم ایران بودند و مسوول حفظ و نشر آن هم مردم هستند. در دانشگاه نیز مسوولیت این کار بر عهده رییس دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان است و این موضوع مربوط به سازمان و قشر خاصی نیست.

سردار کارگر از افتتاح ۱۱ موزه دفاع مقدس در سال جاری خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵ موزه مربوط به دفاع مقدس در کشور راه‌اندازی شده که امسال نیز ۱۱ موزه جدید اضافه می شود، در حوزه کتاب دفاع مقدس نیز تا سال ۱۳۹۳ بیش از ۷۰۰ عنوان کتاب به چاپ رسید که این تعداد اکنون به ۶ هزار عنوان رسیده است.

وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی در موضوع حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیشتاز بوده است، تصریح کرد: وقتی مثالی از انجام‌ شدن کاری در حوزه دفاع مقدس به میان می آید، نام این دانشگاه مطرح می شود.

وی از همراهی و تعامل دانشگاه آزاد اسلامی در موضوع دفاع مقدس و برگزاری اردوهای راهیان نور به ویژه ارایه درس دو واحدی دفاع مقدس تشکر کرد.

سردار کارگر در پایان این جلسه، با اهدای لوحی از سوی سرلشگر پاسدار محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح به محمد مهدی طهرانچی به دلیل تلاش در ترویج و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت و به ویژه ارایه درس آشنایی با دفاع مقدس تقدیر کرد.

منبع: ايرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن