راه٬ مسکن و شهرسازی

بنگاه‌های املاک دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن هستند

آیپت چنل: معتقدم عرضه و تقاضا در کشور خیلی روی قیمت ها تاثیرگذار نیست، بیشترین مشکل ما بحث دلالی است.

مدیرعامل عمران پردیس با بیان “یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت مسکن بنگاه های املاک هستند، “گفت: ۱۵ هزار مسکن مهر داریم که کسی در آنها ساکن نشده است.

به گزارش تسنیم، مهدی هدایت اظهار کرد: اصلی ترین دلیل افزایش قیمت مسکن در ایران، بنگاه های املاک و خرید و فروش های کاذب است.

وی ادامه داد: معتقدم عرضه و تقاضا در کشور خیلی روی قیمت ها تاثیرگذار نیست، بیشترین مشکل ما بحث دلالی است.

وی افزود: در پردیس واحدهایی را داریم که ۱۲ بار به صورت وکالتی معامله شده، اما هنوز کسی در آن ساکن نشده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس با اعلام این که حدود ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در پردیس داریم که کسی در آنها ساکن نشده است، گفت: این واحدها همچنان خرید و فروش می شود. در پردیس بلوکی را داریم که ۲ سال پیش به طور کامل تحویل شده اما از ۵۵ واحد فقط ۳ خانوار آمده و در واحدهای خود ساکن شده اند.

هدایت تصریح کرد: به دنبال کاهش نقل و انتقالات صوری با هدف افزایش قیمت مسکن هستیم. وقتی طرف می بینید باید ۲۰ میلیون تومان یارانه دولت در مسکن مهر را به شرکت عمران پردیس پرداخت کند می گوید برای چه این پول را بدهم. محدود شدن نقل و انتقال به واسطه دریافت ۲۰ میلیون تومان یارانه دولتی، باعث ایجاد ثبات در بازار مسکن پردیس شده است.

وی گفت: اگر مالیات بر خانه های خالی به درستی اجرا شود، هزینه نگهداری برای مالک افزایش می یابد و به این ترتیب یا واحد را اجاره می دهد یا برای فروش عرضه خواهد کرد.

وی تاکید کرد: هدف ما از دریافت ۲۰ میلیون تومان از خریداران مسکن مهر، اتخاذ سیاست بازدارنده برای نقل و انتقالات کاذب بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن