بورس

زمان عرضه اولیه “ولپارس” قطعی شد / جزییات هشتمین شرکت جدید

با 20 درصد در بورس:

آیپت چنل: زمان و شرایط عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام لیزینگ پارسیان مشخص شد تا این شرکت ۲۰۰ میلیارد تومانی چهارشنبه این هفته ، عنوان دار هشتمین شرکت جدید سال شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی رادیویی خبری ایران، درحالی چهارشنبه هفته گذشته ۱۵ درصد سهام سرمایه گذاری سیمان تامین به عنوان هفتمین شرکت جدید در بازار دوم معاملات بورس عرضه اولیه شد که قرار بود چهارشنبه این هفته ۱۸ تیر نیز سهام زر ماکارون واگذار شود اما طبق برنامه، لیزینگ پارسیان در بازار دوم معاملات بورس حاضر می شود .

به این ترتیب، ۲۰ درصد از سهام “ولپارس” معادل ۴۰۰ میلیون سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی ۳۰۰ سهم با دامنه قیمت ۳۰۰ تا ۳۲۰ تومانی هر سهم به عموم واگذار خواهد شد .

طبق بررسی های بورس پرس، لیزینگ پارسیان با ۸۱ نیروی انسانی دارای سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی است و ۱۰۰ درصد سهام آن به گروه مالی پارسیان تعلق دارد. انجام عملیات لیزینگ، خرید و فروش اوراق بهادار به منظور مدیریت نقدینگی و مشارکت در تامین سرمایه هرگونه شرکت در شمار فعالیت ها محسوب می شود.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام ۷ شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا و سرمایه گذاری سیمان تامین به ترتیب در ۲۰ و ۲۷ فروردین، ۱۰ و ۳۱ اردیبهشت ، ۷ خرداد ، ۴ و ۱۱ تیر عرضه اولیه شده اند و لیزینگ پارسیان هشتمین شرکت تازه وارد سال بشمار می رود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن