تئاترهنری

سالن‌های تئاتر و سینما تعطیل نمی‌شوند

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛

آیپت چنل: مدیر روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استودیو هشت رادیو نمایش تأکید کرد که در پی شیوع مجدد کرونا، سالن‌های تئاتر و سینما تعطیل نمی‌شوند.

به گزارش واحد ارتباطات،آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، محسن حسن‌زاده مدیر روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره  جلسه‌ای که مبنی بر تعطیلی دوباره اجراهای تئاتر و اجرای فیلم‌ها در سالن‌های سینما در پی شروع موج دوم کرونا صورت گرفته بود، گفت: این خبر از اساس کذب است چون قرار نبوده که چنین اتفاقی پیش بیاید و قرار نبوده در ستاد ملی مبارزه با کرونا راجع به این مسأله صحبت شود و خروجی جلسه این مسائل نبوده است.

وی افزود: همان‌طور که اطلاع‌رسانی شده، تنها ابلاغیه‌ای که به این سازمان به عنوان یک نهاد یا اداره دولتی مربوط می‌شود این است که از ۱۵ تیرماه به اجبار همه کارکنان باید ماسک بزنند و اگر این کار را نکنند غیبت می‌خورند، حتی ارباب رجوعی هم که به اداره مراجعه می‌کند اگر ماسک نزند، کارکنان می‌توانند پاسخگوی او نباشند بنابراین بقیه مسائل خیلی مربوط به حوزه هنر یا به صورت خاص حوزه تئاتر نیست یعنی تمام  صحبت‌هایی که مطرح شده خیلی مربوط به بحث هنر نیست و مصوبه‌ای در راستای تعطیلی سالن‌های تئاتر و سینما نداشتند.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: به اعتقاد من از زمانی که سالن‌های تئاتر و سینما بازگشایی شده، بیشتر از هر مکان عمومی مسقف، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شده و ما گزارشی مبنی بر احتمال شیوع بیماری و یا حضور فردی مشکوک به بیماری کرونا در سالن‌های سینما و تئاتر نداشتیم و همه سالن‌های تئاتر شیوه‌نامه‌ها و فاصله‌گذاری را کاملاً رعایت کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی در پاسخ به این سؤال که اگر تصمیم بر تعطیلی دوباره سالن‌ها گرفته شود این تصمیم درست است یا نه، گفت: اگر مصوبه‌ای در این راستا باشد، ملزم به رعایت این مصوبه‌ایم و بدون شک بلافاصله ابلاغ و اجرایی می‌شود، این تصمیمی است که در سطح کلان و در سطح ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته می‌شود و عین تمام تصمیماتی که پیش‌تر از این بوده رعایت می‌شود. اما اگر چنین اتفاقی پیش بیاید شروع مجدد فعالیت‌های هنری بسیار مشکل‌تر از امروز می‌شود و متأسفانه هنرمندان از این ناحیه بیشتر ضرر می‌کنند اما آن چیزی که بیشتر از همه مهم است حفظ جان و حفظ بهداشت همه هنرمندان و همچنین مراجعه‌کنندگان و مخاطبان هنر تئاتر است.

وی در رابطه با کناره‌گیری هنرمندانی که در ابتدا برای اجرا پیش قدم بودند گفت: تمامی این هنرمندان کسانی بودند که پیش‌تر اجراهایشان به‌خاطر شیوع بیماری کرونا متوقف شده بود یا قرار بود که اجراهایشان در فروردین و اردیبهشت روی صحنه برود.

حسن‌زاده افزود: نکته این است که گروه‌ها، اساساً طبق ارزیابی که داشتند مخصوصاً در حوزه بحث مالی و مشکلاتی که در این زمینه دارند و همین‌طور کسب درآمدی که از اجرای نمایش‌شان خواهند داشت به این نتیجه رسیدند که اصلاً شروع نکنند پس این مسأله نبوده که پس از کرونا و بعد از اعلام بازگشایی سالن‌های سینما و تئاتر که از اول تیرماه بود گروهی کار را شروع کنند و در نیمه راه کار را رها کنند، پس گروهی که در حال اجرای کار انصراف داده باشد وجود ندارد. در نتیجه تمام کسانی که اعلام آمادگی کردند، روز به روز بر تعداد نمایش‌هایشان  افزوده می‌شود.

این کارشناس تئاتر در پایان خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در هفته پیش‌رو، شروع فعالیت تالار هنر، مجموعه نوفل لوشاتو و چند سالن دیگر را خواهیم داشت همچنین تئاتر مستقل، تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج، تالار مولوی با سه کار فعالیت نمایشی خود را شروع کردند و هفته پیش‌رو هفته سوم فعالیت آن‌هاست و اجرای هیچ‌کدام از این نمایش‌ها متوقف نشده و نخواهد شد.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن