سازمان زیبا سازی شهر تهرانشعر و داستانهنرهای تجسمیهنری

نصب مجسمه سعدی در خیابان سعدی

آیپت چنل: معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: مجسمه سعدی اثر ملک دادیار گروسیان در خیابان سعدی جنوبی نصب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ فرزاد طالبی با بیان این مطلب افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران در اجرای سیاست هویت سازی و شناسنامه دار کردن میدان ها و خیابانهای شهر، نصب المانهای شهری مناسب با عنوان معابر را در دستور کار خود دارد.

وی ادامه‌ داد: از این رو سردیس استاد بی همتای سخن سعدی، در فضای مناسبی در خیابان سعدی جنوبی دوراهی خیابان اکباتان جای گرفت.

طالبی اظهار کرد: پیرو مصوبات شورای اسلامی شهر تهران در سال پیش رو خلق و نصب آثار فیگوراتیو مفاخر و مشاهیری که نام آنها بر خیابانهای شهر نهاده شده از برنامه های این سازمان است. اعلام فراخوان دریافت طرح تندیس مفاخر برای ساخت و نصب در خیابانها و میادین اصلی شهر نیز از جمله این اقدامات است.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: طراحی و ایجاد فضای مناسب برای نصب آثار هنری و المانهای حجمی جهت ارتباط مؤثر شهروندان با آثار هنر شهری نیز از برنامه های مهم این سازمان در راستای توسعه فرهنگی شهر است.

وی گفت: سردیس قله شعر و ادب ابومحمّد مُشرف الدین مُصلِح بن عبدالله بن مشرّف، متخلص به سعدی توسط هنرمند مجسمه ساز آقای ملک دادیار گروسیان از جنس فایبرگلاس خلق و با ایجاد فضای مناسب شهری نصب شد.

انتشار: كوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن